W mig wybiela zęby, a kosztuje grosze. Uśmiech jak z najlepszego gabinetu

2023-09-15 11:49

Wybielanie zębów to koszt co najmniej kilkuset złotych. Nic więc dziwnego, że wielu z nas zastanawia się, jak wybielić zęby w domu? Aby utrzymać zdrowy kolor uśmiechu, warto zwrócić uwagę na naturalne sposoby pielęgnacji. Wśród nich szczególną popularnością cieszy się w ostatnim czasie pewna domowa metoda, która nie wymaga dużych wydatków. Czy działa?

W mig wybiela zęby, a kosztuje grosze. Uśmiech jak z najlepszego gabinetu
Autor: Getty Images W mig wybiela zęby, a kosztuje grosze. Uśmiech jak z najlepszego gabinetu

Jednym z popularniejszych domowych sposobów na domową pielęgnację zębów jest korzystanie z dobrodziejstw produktów, które mamy na wyciągnięcie ręki w naszej kuchni. Wiele z nich może być nieocenione w dbałości o zdrowie i wygląd naszego uzębienia.

Wybielanie zębów

Co do domowego wybielania zębów?

Zaskakującym, ale skutecznym środkiem okazuje się być banan, a dokładniej jego skórka. Zawiera ona wiele składników mineralnych takich jak magnez, potas, żelazo, cynk, selen, fluor, które mają zbawienny wpływ na zdrowie i wygląd naszych zębów.

Zła dieta, picie kawy czy herbaty, palenie papierosów czy brak staranności w codziennej higienie jamy ustnej prowadzą do powstawania przebarwień na zębach. Dlatego warto wiedzieć, jak w prosty i naturalny sposób można przeciwdziałać tym nieestetycznym zmianom. Skórka bananowa, bogata w antyoksydanty, jest w stanie neutralizować działanie bakterii, które powodują kamień oraz przebarwienia na zębach.

Czy skórka od banana wybiela zęby?

Korzystając z tej metody, nie musisz inwestować dużej sumy pieniędzy. Zaledwie za kilka złotych możesz nabyć banany, których skórki użyjesz do codziennej pielęgnacji.

Wystarczy regularne przecieranie zębów wewnętrzną stroną skórki bananowej przez około 2 minuty, aby po pewnym czasie zaobserwować wyraźną poprawę koloru zębów. Pamiętaj jednak, że efekty mogą być mniej spektakularne niż po zabiegach chemicznego wybielania.

Jeśli będziesz systematycznie i starannie stosować skórkę bananową w pielęgnacji zębów, możliwe, że kolor twojego uśmiechu stanie się jaśniejszy.

Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i metoda z użyciem bananowej skórki może działać różnie. Jeśli odczujesz jakiekolwiek dolegliwości w trakcie stosowania tej metody lub zauważysz podrażnienia, natychmiast przerwij zabieg.