EXILIS - zabieg wyszczuplający i modelujący

2009-07-27 12:54

Większość pań dla poprawy samopoczucia chciałaby ująć tu i tam zbędne centymetry. W tym skuteczny jest Exilis - nowe urządzenie do nieinwazyjnego modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Po zabiegu Exilis natychmiast ubywa centymetrów w odchudzanym obszarze ciała.

EXILIS - zabieg wyszczuplający i modelujący
Autor: thinkstockphotos.com

Naukowcy nie tylko pracują nad tym, aby przedłużyć życie, ale także starają się podnieść jego jakość i zapewnić komfort, nazwijmy, estetyczny. Większość z nas chciałaby dla poprawy samopoczucia zmniejszyć obwód ud, bioder czy pasa. Pomoże w tym zabieg Exilis - nowe urządzenie do nieinwazyjnego modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak działa system Exilis?

Zabieg można by podzielić na trzy etapy:

Rozpoznanie ultradźwięki i energia o bardzo wysokiej częstotliwości docierają do trudnej, opornej tkanki tłuszczowej. System Exilis działa na dokładnie zlokalizowany jej nadmiar, znajdujący się głęboko pod powierzchnią skóry. Jednocześnie zastosowane jest kontaktowe chłodzenie, regulujące temperaturę, gdyż podwyższona, niezbędna jest do procesu wytapiania warstw nadmiernego tłuszczyku.

Izolacja zastosowane fale dźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych czyli dzielą na pojedyncze, odizolowane komórki, bowiem komórki samotne są prostsze do usunięcia.

Dezaktywacja na zalegającą tkankę tłuszczową składają się zwykle metaboliczne, nieaktywne komórki. Energia o wysokiej częstotliwości powoduje dokładne i precyzyjne ich nagrzewanie, co daje początek procesu miejscowej lipolizy (lipoliza to rozkład tkanki tłuszczowej, w trakcie tego procesu komórki są transportowane do wątroby, a stamtąd usuwane z organizmu). Dzięki całemu procesowi zmniejszona zostaje objętość komórki tłuszczowej, a co za tym idzie zredukowane zbędne, zalegające centymetry!

Ważne

Pzeciwwskazaniem do zabiegu jest:

  • gruźlica
  • choroba nowotworowa
  • poważna niewydolność nerek lub wątroby
  • ciąża
  • miesiączka
  • metalowe implanty
  • rozrusznik serca
  • zakrzepica.

Jak odbywa się zabieg Exilis?

Szybko, sprawnie i bezboleśnie. Pacjentowi przykleja się do ciała niewielki plaster połączony elektrodami z głowicą urządzenia. Nieduża głowica wyposażona w ekran i wmontowany system kontroli pozwala wykonującemu zabieg przez cały czas sprawdzać temperaturę skóry pacjenta. To istotne, bo reakcja na zastosowaną temperaturę i podgrzewanie jest indywidualna. W trakcie zabiegu w każdej chwili można zmienić parametry, aby pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu, a jednocześnie cała procedura była skuteczna. Jedynym zaś dyskomfortem może być uczucie nadmiernego ciepła w miejscu, gdzie działa głowica. Pacjenta masuje się ok 30 min. Długość terapii uzależniona jest od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Aby w ogóle poddać się zabiegowi trzeba „wykazać” się minimum półtora centymetrową warstwą tłuszczu. Natychmiast po zabiegu ubywa centymetrów w odchudzanym obszarze ciała. Jednorazowo można poddać działaniu powierzchnię do 1000 cm kw.( to np. brzuch plus boczki). Niestety nie więcej, ponieważ usuwany tłuszcz metabolizuje się w wątrobie, która nie byłaby w stanie jednorazowo przetworzyć zbyt dużej ilości tłuszczu.

Koszty zabiegów Exilis

System EXILIS nie zapewni smukłej sylwetki osobom, które w trakcie kuracji będą się nadmiernie objadać. Warunkiem zadowalającego rezultatu jest przynajmniej zerowy bilans kaloryczny (tyle kalorii zjadam, ile jestem w stanie spalić). Poddawana redukcji tkanka usuwana jest na stałe. Jedynie nadmiar kalorii może spowodować nabudowanie nowej warstwy tłuszczu.
Zabieg jest bodźcem do podjęcia kuracji u osób z nadwagą, bowiem szybka i widoczna utrata centymetrów mobilizuje.
Kuracja to 4 - 6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 7 - 10 dni. Cena: w zależności od gabinetu waha się od 1200 do 1400 za zabieg.