Daniel Obajtek korzystał z medycyny estetycznej na koszt Orlenu? Eksperci ocenili efekty

2024-04-26 10:12

Czy Daniel Obajtek poprawiał swój wygląd za pomocą zabiegów medycyny estetycznej? Mogą to sugerować faktury znalezione w Orlenie, a opiewające na bardzo wysokie kwoty m.in. za botoks i usługi stomatologiczne. Specjaliści, patrząc na aktualne i archiwalne zdjęcia 48-letniego byłego prezesa Orlenu, ocenili jego aparycję.

Daniel Obajtek
Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Orlen płacił za zabiegi medycyny estetycznej 

Borys Budka, aktualny minister aktywów państwowych, na antenie TVN24 przekazał informacje o domniemanych nieprawidłowościach, do jakich dochodziło w Orlenie, gdy prezesem firmy był Daniel Obajtek.

Wśród faktur znaleziono takie, które opiewały na spore sumy, a które wystawiono za zabiegi medycyny estetycznej i usługi stomatologiczne. Co poprawił Daniel Obajtek?

Obajtek zwolniony dyscyplinarnie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Borysa Budkę, Orlen, traktowany przez Objatka jako „prywatny folwark”, miał zostać obciążony kosztami m.in. zabiegów medycyny estetycznej i usług stomatologicznych.

Portal "Plotek" pokusił się o rozmowę z lekarzami specjalizującymi się w medycynie estetycznej, żeby zweryfikować, jak zmieniał się Daniel Obajtek i w jaki sposób poprawiał swoją męską urodę.

Choć sam Objatek niedawno określił sześć lat spędzonych w Orlenie jako „piekło”, okazuje się, że – zgodnie z informacjami przekazanymi przez Borysa Budkę – ponad milion złotych z Orlenu został spożytkowany na pokrycie kosztów zabiegów medycyny estetycznej czy usług stomatologicznych.

Kto korzystał z botoksu opłacanego przez Orlen? 

Budka tak odniósł się do wypowiedzi Daniela Obajtka: - Szkoda, że pan Obajtek nie opowiedział również na przykład o wydatkach stomatologicznych jego i jego kolegów, które z kasy Orlenu były również pokrywane. No cóż, Orlen traktowany był jak prywatny folwark. Nie wiem, być może jego biznesowi partnerzy również korzystali z zabiegu botoksu, bo taki wydatek się pojawia w tych wydatkach z karty kredytowej – wyjaśnił minister aktywów państwowych w programie #BezKitu.

Również na antenie Radia Zet poruszono problem „orlenowego botoksu”: - Stajnia Augiasza to jest nic, w porównaniu z tym, co Obajtek i spółka zrobili z Orlenem. Te wydatki na botoks… Kto wydał? Jeden z członków zarządu. Facet – mówił w rozmowie z Radiem Zet Borys Budka.

Eksperci medycyny estetycznej oceniają wygląd Daniela Obajtka 

Znana z Instagrama Lekarka w Wielkim Mieście – Anna Adamczyk, w rozmowie z "Plotkiem" skomentowała wygląd Daniela Obajtka na podstawie aktualnych i archiwalnych zdjęć. - Daniel Obajtek korzystał z zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej – cytuje wypowiedź lekarki "Plotek".

- Świadczy o tym chociażby wygładzone czoło. Najbardziej jednak rzuca się oczy metamorfoza uśmiechu, która z całą pewnością była kosztowna. Jednak na podstawie zdjęć mogę stwierdzić, że wykonane zabiegi upiększające nie miały wartości miliona złotych. A jeśli miały - to przykro mi, ale tego nie widać – przyznała lekarka Anna Adamczyk.

Podobnego zdania jest Krzysztof Gojdź, do którego również dziennikarze "Plotka" zwrócili się z prośbą o opinię. Gojdź to autor książek "Sekrety medycyny estetycznej" oraz "Twoja twarz, twój charakter", można go również zobaczyć w programie TVN Style "Niezwykłe przypadki medyczne".

Krzysztof Gojdź też zauważył gładkie czoło i idealne zęby Daniela Obajtka: - Brak zmarszczek mimicznych i wygładzone czoło u mężczyzny po 45. roku życia może świadczyć o ostrzyknięciu botoksem tzw. lwiej zmarszczki, kurzych łapek i zmarszczek poprzecznych czoła. Dobry wygląd i jędrność skóry to efekt dbania o siebie, stosowania odpowiedniej pielęgnacji skóry lub zabiegów kosmetologicznych. Białe i równe uzębienie to mógłby być efekt wstawienia licówek, ale w bardzo naturalnym wydaniu.

Gojdź zasugerował jednak, że Objatek na tych zabiegach nie powinien poprzestać: - W przyszłości zaleciłbym temu mężczyźnie wycięcie/korektę powiek górnych. Nadmierna ilość skóry w tym miejscu sprawia wrażenie zmęczonych oczu, ale w przyszłości może zasłaniać pole widzenia, a to już jest wskazanie medyczne, a nie estetyczne z powodu pogarszania się wzroku.

Dlaczego Daniel Objatek odszedł z Orlenu? 

Tymczasem Daniel Objatek, jak sam twierdzi, bez żalu pożegnał Orlen, o którym w rozmowie z dziennikarzami money.pl powiedział: - To jest g***o, które śmierdziało od czasów WSI. Wytrzymałem w tym piekle sześć lat - money.pl.

Były prezes deklaruje, że teraz odpoczywa. Warto dodać, że sam Obajtek nie zrezygnował z funkcji prezesa w "piekle" i "smierdzącym g***ie" Orlenu, ale odszedł z firmy dopiero wtedy, gdy został odwołany przez Radę Nadzorczą Orlenu.