Włosy wypadają garściami? Najlepsza londyńska fryzjerka mówi, jak temu zaradzić

2024-06-15 10:37

Wypadanie włosów jest naturalną częścią życia, może jednak wpłynąć na poczucie własnej wartości. Nic dziwnego, że wielu z nas marzy o bujnej i gęstej fryzurze. Ekspertka ma kilka rad, jak zapewnić sobie wymarzone kosmyki.

Włosy wypadają garściami? Najlepsza londyńska fryzjerka mówi, jak temu zaradzić
Autor: fot. Getty Images Włosy wypadają garściami? Najlepsza londyńska fryzjerka mówi, jak temu zaradzić

Problem z wypadającymi włosami? Eksperta wie, jak sobie z tym poradzić

Louise Bailey mieszkająca w Londynie jest eksperką w branży włosowej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Wie, jak ważne dla wielu są gęste i bujne włosy. Właśnie dlatego postanowiła podpowiedzieć, jak je osiągnąć, nie wydając przy tym niewielkiej fortuny. Jak mówi, połączenie zdrowej diety, zrównoważonego snu i delikatnej pielęgnacji włosów powinno wystarczyć, by u wielu osób ograniczyć wypadanie włosów.

Specjalistka radzi, by porzucić wszelkie narzędzia grzewcze do stylizacji, takich jak suszarki, lokówki czy prostownice. Nie są one pomocne, jeśli chcemy, by nasze kosmyki przestały się przerzedzać. 

Louise radzi również, by za każdym razem sięgać po farby "wysokiej jakości", jeśli już musimy farbować włosy. 

Sztuczne substancje chemiczne znajdujące się w niektórych barwnikach i trwałej ondulacji mogą podrażniać skórę głowy i powodować więcej uszkodzeń i łamań

- mówi ekspertka.

Specjalistka ostrzega również, że jeden z głównych czynników wypadania włosów jest często pomijany. Chodzi mianowicie o stres. Jak tłumaczy, zarówno szok emocjonalny, jak i fizyczny może prowadzić do utraty włosów. Wszystko dlatego, że zmiana nastroju może powodować zachwiania w równowadze hormonalnej. 

Co więcej, również menopauza i hormony po ciąży mogą wytrącać równowagę hormonalną i powodować przerzedzanie się włosów. 

Krzysztof Rutkowski przeszedł wielką metamorfozę! Wziął się za swoje włosy

Niedobory również mogą powodować wypadanie. Ekspertka tłumaczy 

Jak tłumaczy ekspertka, jeśli jednak nie doświadczamy stresu ani wypadania spowodowanego hormonami, być może mamy do czynienia z niedoborem składników odżywczych.

Jak tłumaczy Louise, żelazo jest niezbędne jeśli chcemy zapewnić sobie gęste włosy. Przenosi ono bowiem tlen do mieszków włosowych. Właśnie dlatego osoby cierpiące na anemię mogą cierpieć z powodu utraty włosów.

Również niedobory witamin, w tym witaminy B12, kwasu foliowego i ryboflawiny, powiązano z wypadaniem włosów. Jak tłumaczy eksperka:

Kwasy tłuszczowe Omega-3 wspomagają zdrowie skóry głowy i funkcjonowanie mieszków włosowych, więc ich niedobór może prowadzić do suchych, łamliwych włosów.

Domowa wcierka na wypadające włosy. Szybki i prosty sposób

Jeśli jednak chcemy trochę pomóc naszym kosmykom, możemy skorzystać z pomocy domowych wcierek. Nie tylko wzmocnią one cebulki włosów, ale wnikną w nie sprawiając, że będą bardziej odporne na wypadanie. Jedną z najskuteczniejszych będzie z pewnością wcierka ze skrzypu polnego i pokrzywy. Nie tylko zahamuje wypadanie włosów, ale również przyspieszy ich wzrost. Wystarczy zalać łyżeczkę skrzypu i łyżeczkę pokrzywy wodą i podgrzewać przez 20 minut. Po tym czasie zdejmujemy ją z ognia i studzimy. Następnie całość odcedzamy. Wcierkę można stosować nawet dwa razy w ciągu dnia, także po myciu i suszeniu włosów.

Sonda
Stosujesz naturalne metody w pielęgnacji włosów?