Nie wydaję pieniędzy na sklepowe maski. Zamiast tego korzystam z jednego składnika

2024-05-14 12:35

Pogoda robi się coraz lepsza, więc wiele osób chętnie spędza czas na dworze. Ciepłe powietrze i słońce nie sprzyjają jednak kondycji włosów. Trzeba więc o nie odpowiednio zadbać. Zamiast sięgać po sklepowe maski można wypróbować domowe sposoby.

Nie wydaje pieniędzy na sklepowe maski. Zamiast tego korzystam z jednego składnika
Autor: fot. Getty Images Nie wydaje pieniędzy na sklepowe maski. Zamiast tego korzystam z jednego składnika

Odżywione i nawilżone pasma. Drogie kosmetyki nie będą potrzebne

Domowe maski do włosów cieszą się coraz większą popularnością. Do większości używamy kilku składników. Okazuje się, że nie jest to konieczne. Niektórych produktów nie trzeba łączyć z innymi, by zadziałały. Są takie, które samodzielnie zadbają o włosy. Przygotujemy z nich wspaniałe maski, które pomogą dogłębnie odżywić, nawilżyć i wzmocnić kosmyki.

W sklepowych maskach powszechnie stosuje się takie składniki jak białka i witaminy, dlatego działają one skuteczniej, niż zwykłe odżywki. Maski są zazwyczaj również gęstsze i bardziej kremowe. Często trzeba je również trzymać na włosach nieco dłużej. Alternatywą są maseczki z jednego składnika,  idealne dla kobiet o suchych, zniszczonych włosach - nie tylko po zabiegach chemicznych. Pomogą one zregenerować włosy nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Dzięki nim włosy będą bardziej miękkie, gładsze i łatwiej będzie je ułożyć. Po które produkty najlepiej sięgnąć, by przygotować maskę z jednego składnika? Wybór jest dość pokaźny.

Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka

Produkty, które pokochają włosy. Jeden składnik wystarczy

Wśród pojedynczych produktów, które zadziałają cuda na nasze włosy, warto wymienić olej kokosowy. Aby zastosować go jako maseczkę wystarczy go lekko podgrzać i dopiero wtedy nałożyć, najlepiej na końcówki. Zostawiamy go na włosach na 30-60 minut, a następnie spłukujemy. 

Warto też zwrócić uwagę na banana. Maseczka z tego składnika ma silne właściwości nawilżające. Wystarczy rozgnieść banana i nałożyć na lekko wilgotne włosy od nasady aż po końce. Zostawiamy na około 30 minut, a później dokładnie spłukujemy i myjemy włosy szamponem.

Ciekawą opcją będzie również maska na włosy z awokado. Wystarczy rozgnieść dojrzały owoc i nałożyć na wilgotne włosy, szczególną uwagę poświęcając końcówkom. Taką maskę zostawiamy na 20-30 minut i spłukujemy letnią wodą. Olejki zawarte w awokado wnikną w głąb włosów, pomogą je  nawilżyć i odżywić. 

Jajko to kolejny skuteczny produkt odżywiający włosy.  Wystarczy roztrzepać jedno jajko i nałożyć na wilgotne włosy. Po pół godziny spłukujemy taką maskę chłodną wodą. Taka kuracja pomaga w naprawie i odżywieniu zniszczonych włosów.

Oliwa z oliwek również sprawdzi się w odżywieniu i nawilżeniu włosów. Po nałożeniu zostawiamy ja na około godzinę i spłukujemy za pomocą ciepłej wody.

Sonda
Stosujesz naturalne metody w pielęgnacji włosów?