Nałóż na włosy, a będą rosły grubsze i zdrowsze. Ten produkt znajdziesz w kuchni

2023-09-28 14:02

Niektóre produkty, których używasz w kuchni, mają szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jeden z nich może poprawić kondycję włosów, przez co będą wyglądać na zdrowsze, grubsze i bardziej zadbane. Sięgnij po niego, by uzyskać taki efekt.

Nałóż na włosy, a będą rosły grubsze i zdrowsze. Ten produkt znajdziesz w kuchni
Autor: Getty Images Nałóż na włosy, a będą rosły grubsze i zdrowsze. Ten produkt znajdziesz w kuchni

Mowa tu o oleju kokosowym, który zyskał sławę w ostatnich latach. Dzięki swoim cennym właściwościom znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. Świetnie sprawdza się podczas pielęgnacji nieprzyjemnie suchej, spierzchniętej i szorstkiej skóry.

Dlaczego wypadają włosy - prawdy i mity

Dlaczego warto stosować olej kokosowy na włosy?

Według niektórych ekspertów ten naturalny produkt może poprawić również kondycję włosów i sprawić, że odzyskają zdrowy blask. Dlatego, że olej kokosowy zmniejsza utratę białka we włosach, co ma zbawienny wpływ na zniszczone kosmyki.

Poza tym olej kokosowy zawiera aż 92 proc. tłuszczów nasyconych, w tym bardzo duże ilości kwasu laurynowego i niezbędne witaminy odżywiające włosy. W jego składzie znajduje się między innymi witamina K (wzmacnia cebulki) oraz witamina A (mająca udział w budowaniu łodygi włosa). 

Dermatolog dr Peter Young wyjaśnił w rozmowie z brytyjskim portalem express.co.uk, że kwas laurynowy łatwo wnika we włosy, powodując wzrost ich nawilżenia i elastyczności. Dzięki temu olej kokosowy nadaje się do olejowania suchych i zniszczonych włosów.

Jak stosować olej kokosowy na włosy? 

Zdaniem mistrzyni koloryzacji w salonie IGK Soho w Nowym Jorku olej kokosowy może stymulować szybszy porost włosów. – Witaminy i kwasy tłuszczowe zawarte w oleju kokosowym przenikają przez łuskę włosa, by odżywić i odpowiednio nawilżyć pasmo włosów. Regularne olejowanie sprawi, że włosy staną się zdrowsze, grubsze i dłuższe – powiedziała w rozmowie z magazynem "Marie Claire” Stephanie Brown.

Ekspertka dodała, że ten naturalny produkt wystarczy stosować raz w tygodniu. Na samym początku warto nałożyć małą ilość oleju kokosowego (1-2 łyżki w zależności od długości włosów) i rozgrzać ją w dłoniach tak, by zyskała bardziej płynną formę. Potem rozprowadzić olej na włosach i wmasować w skórę głowy. Pozostawić na 10-15 minut i po olejowaniu umyć włosy delikatnym szamponem, który oczyścić je z pozostałości. Pomocna w usuwaniu nadmiaru oleju jest także odżywka.