Domowy peeling do skóry głowy. Prosty sposób, by poprawić kondycję włosów
Codzienna pielęgnacja jest niezwykle ważna - należy dbać nie tylko o twarz czy ciało, ale też o włosy i skórę głowy. Rytuały pielęgnacyjne warto wzbogacić o domowe sposoby. Jednym z najlepszych będzie zrobienie naturalnego peelingu do skóry głowy. Jest to bardzo ważny krok, by poprawić kondycję włosów.
Zalety peelingowania skóry głowy
Regularne złuszczanie skóry głowy ma wiele zalet i nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż brak tego zabiegu może zaszkodzić włosom: skutkować zatykaniem się mieszków włosowych, wypadaniem włosów, a nawet łojotokowym zapaleniem skóry.
Warto również zaznaczyć, że dzięki peelingowi substancje aktywne będą działały o wiele lepiej, a łuski włosa będą bardziej podatne na stymulację. Wśród największych zalet stosowanie peelingu na skórę głowy wymienia się: pobudzenie mikrokrążenia, usunięcie martwego naskórka, zwiększenie skuteczność kosmetyków do pielęgnacji, regulacje wydzielanie sebum, wzmocnienie skóry i odbicie włosów od nasady.
Samo zrobienie peelingu skóry głowy nie jest trudne, wystarczy dokładnie umyć włosy i nałożyć mieszankę peelingującą, a potem wykonać delikatny masaż.
Na koniec dokładnie spłukujemy resztki peelingu i nakładamy ulubioną odzywkę. Trzeba jednak pamiętać, że peelingu nie powinno robić się zbyt często. Eksperci zalecają, by stosować go raz w tygodniu, ewentualnie raz na dwa tygodnie. Jeśli nie mamy uczulenia na żaden składnik peelingu, to nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania go.
Domowy peeling. Tych składników będziemy potrzebować
Do przygotowania domowego peelingu skóry głowy można użyć wielu składników. Jednym z najpopularniejszych są jednak drobne ziarenka kawy. Używa się ich zarówno przy peelingu ciała, jak i głowy.
Warto jednak pamiętać, że peeling z tego składnika może lekko przyciemnić kolor włosów, więc niewskazane jest, by korzystały z niego blondynki. Kawa pomoże oczyścić i złuszczyć martwy naskórek. Co więcej, działa również stymulująco, zawarta w niej kofeina jest bowiem składnikiem często używanym na porost włosów.
Jako składnik peelingujący można również z powodzeniem wykorzystać drobinki cukru. Nie tylko działają one złuszczająco, ale także nawilżająco. Cukier będzie więc odpowiednim uzupełnieniem w pielęgnacji, pomoże bowiem w regulacji sebum i w usunięciu zrogowaciałego naskórka. Do peelingu można również wykorzystać zmielone płatki owsiane.
By zrobić domowy peeling, produkty złuszczające powinniśmy połączyć z bazą. Tutaj również mamy do wyboru kilka produktów. Z powodzeniem możemy połączyć drobinki z szamponem czy ulubioną odżywką. Trzeba jednak upewnić się, że nie będą zbyt obciążające dla włosów. Zamiast szamponu możemy użyć żelu aloesowego, który w połączeniu z cukrem da miks nawilżający. Warto również rozważyć użycie jogurtu, który jest bogaty w kwas AHA.