Zmęczenie i niedoskonałości odejdą w niepamięć. Łatwo, szybko i... za darmo

2024-06-09 7:09

Lato to szczególnie ciężki czas dla naszej skóry. Musimy więc pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Ten sposób, choć schłodzi skórę, jest idealny nie tylko na najcieplejsze miesiące. Okładanie twarzy lodem niesie za sobą wiele pozytywów.

Zmęczenie i niedoskonałości odejdą w niepamięć. Łatwo, szybko i... za darmo
Autor: fot. Getty Images Zmęczenie i niedoskonałości odejdą w niepamięć. Łatwo, szybko i... za darmo

Lód na twarz. Świetny sposób na codzienną pielęgnację

Nakładanie na twarz lodu jest świetnym sposobem na całoroczną pielęgnację skóry. Zamrożona woda działa nie tylko jak naturalna baza pod makijaż, ale również pomoże w redukcji niedoskonałości. Ten sposób jest znany wielu modelkom, wizażystom i celebrytom. W swojej najbardziej podstawowej formie polega na delikatnym pocieraniu twarzy lodem okrężnymi ruchami w ramach codziennej pielęgnacji. Najlepiej będzie wykonywać ją rano. Sposób ten zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Użytkownicy mediów społecznościowych zachwycają się skutecznością, prostotą i cóż... kosztem takiej "terapii". Jeśli chodzi o korzyści dla skóry, to jest ich całkiem sporo. Okładanie twarzy lodem pomoże:

  • zmniejszyć opuchliznę, w szczególności w okolicach oczu
  • złagodzić trądzik
  • złagodzić oparzenia słoneczne
  • Zmniejszyć obrzęki i stany zapalne - takie jak wysypki i ukąszenia owadów
  • wzmocnić zdrowy blask skóry
  • zmniejszyć oleistość
  • zredukować oznaki starzenia.

Eksperci są zdania, że świeże kostki lodu - w szczególności z dodatkiem zielonej herbaty, kofeiny lub mleka - mogą pomóc poprawić krążenie krwi, zminimalizować widoczność porów i złagodzić stany zapalne. Nasza skóra po tym "zabiegu" będzie gładka i rozświetlona.

Polacy pokochali te lody na całego! Zachwycają smakiem i sposobem wykonania

Jak okładać twarz lodem? O tym warto pamiętać

Według ekspertów okład lodem powinno się wykonywać masaż twarzy z ich użyciem przez minutę lub dwie. W tym celu najlepiej będzie owinąć cztery bądź pięć kostek lodu w czystą bawełnianą szmatkę. Następnie ruchem okrężnym możemy masować linię szczęki, podbródek, usta, nos, policzki i czoło. 

Zwolennicy tej metody są zdania, że okłady lodem mogą pomóc w przypadku zapalnego trądziku, takiego jak krosty, cysty, guzki i grudki. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku trzeba będzie często zmieniać zarówno lód, jak i szmatkę, w której go trzymamy.

Ciekawostką jest, że okład lodowy wcale nie musi być wykonywany za pomocą wyłącznie zamarzniętej wody. Świetnym pomysłem może być zamrożenie napoju kofeinowego takiego, jak kawa i herbata. Według badań kofeina może bowiem przenikać przez skórę i poprawiać krążenie. Zamrozić można również zieloną herbatę. Ma ona bowiem działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Wiele osób twierdzi, że stosowanie kostek lodu zielonej herbaty może połączyć zalety okładania twarzy lodem z jej właściwościami. 

Warto pamiętać, żeby przed okładaniem twarzy lodem porozmawiać z lekarzem bądź specjalistą od pielęgnacji skóry. Mogą oni mieć bowiem zastrzeżenie dotyczące kondycji skóry, zażywanych leków bądź stanu zdrowia. 

Sonda
Używasz domowych kosmetyków do pielegnacji?