Ujędrnia i napina skórę bez zastrzyków. Na czym polega taping twarzy?

2023-08-25 16:27

W świecie zabiegów estetycznych pojawiają się stale nowe i innowacyjne metody dbania o piękno i młodość. Jednym z nich, który zyskuje obecnie na popularności, jest taping twarzy. Ale na czym dokładnie polega ta metoda?

Ujędrnia i napina skórę bez zastrzyków. Na czym polega taping twarzy?
Autor: Getty Image

Taping estetyczny jest to technika oparta na użyciu specjalnych taśm, znanych z kinesiotapingu. Choć pierwotnie stosowane w fizjoterapii, by wspomóc pacjentów w redukcji napięcia mięśni, teraz taśmy te odnajdują swoje zastosowanie w sferze urody. Ich celem jest głównie poprawa wyglądu skóry, redukcja zmarszczek i innych niedoskonałości.

Taping estetyczny twarzy - w czym tkwi sekret?

W salonach kosmetycznych taping jest często łączony z innymi zabiegami, takimi jak relaksujący masaż Kobido lub masaż transbukkalny, które skupiają się na modelowaniu twarzy. Właściwie wykonany taping może dodatkowo podtrzymać i wzmocnić te efekty, działając jako dopełnienie kuracji przeciwstarzeniowej.

Korzyści z tapingu twarzy

Głównym celem tapingu jest odzyskanie elastyczności skóry twarzy i szyi. Regularne stosowanie tej metody poprawia krążenie krwi i limfy, dając natychmiastowe efekty w postaci gładkiej skóry.

Osoby korzystające z tapingu często robią to w celu zredukowania widoczności zmarszczek, poprawy konturu twarzy, niwelowania blizn czy też przywrócenia skórze blasku. Dodatkowo taping pomaga w redukcji opuchlizny, sprawiając, że skóra jest bardziej jędrna i zdrowa.

Kiedy wybrać taping?

Taping na zmarszczki: Zabieg pomaga w redukcji zmarszczek, zwłaszcza tych spowodowanych napięciem mięśniowym, poprawiając krążenie. Taping na opuchliznę: Działa, jak detoks dla twarzy, wspomagając redukcję nadmiaru wody i limfy. Taping na podwójny podbródek: Taśmy działają jak naturalny lifting, napinając skórę. Taping na opadające kąciki ust: Pomaga przywrócić młodzieńczy wygląd twarzy poprzez podnoszenie wiotkiej skóry.

Czy możliwe jest przeprowadzenie tapingu twarzy w domowych warunkach?

Chociaż taping twarzy nie jest techniką nadzwyczaj trudną, zalecane jest, by był on przeprowadzany przez osoby wykwalifikowane. Choć możemy przystąpić do tej procedury na własną rękę w domu, ważne jest, aby mieć świadomość potencjalnych błędów. Niewłaściwe umiejscowienie taśm może nie tylko nie przynieść oczekiwanych rezultatów, ale również wywołać niepożądane efekty, takie jak podkreślenie zmarszczek czy zaostrzenie opuchlizny. Jeśli myślimy o regularnym stosowaniu tapingu w domu, warto zainwestować w kurs online z zakresu estetycznego kinesiotapingu. Dzięki temu nabędziemy podstawowe umiejętności dotyczące prawidłowego nakładania taśm, uwzględniając odpowiednie techniki ich rozmieszczania.

Jaką taśmę do tapingu twarzy warto wybrać?

Decydując się na samodzielną procedurę tapingu, należy dokładnie wybrać odpowiednie taśmy. Oferta rynkowa jest bogata w różne marki, warianty długości, kolory i wzory. Czy istnieją specjalne taśmy dedykowane dla twarzy?

Najczęściej wykorzystywane są standardowe taśmy do kinesiotapingu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że skóra twarzy, szyi i dekoltu jest wrażliwa. Zanim użyjemy wybranej taśmy, upewnijmy się, czy jest ona hipoalergiczna i przetestowana dermatologicznie, by uniknąć niepożądanych reakcji skórnych. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto też zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat konkretnego produktu.

Jakie jeszcze korzyści przynosi taping twarzy?

Wiele osób korzystających z usług gabinetów kosmetycznych decyduje się na taping twarzy w celu redukcji zmarszczek. Poza tym zabieg ten poprawia kontury twarzy, minimalizuje blizny i sprawia, że skóra wygląda na bardziej promienną i jędrną, redukując jednocześnie obrzęki.

Taping twarzy: Jakie są koszty?

Zabieg tapingu twarzy w specjalistycznych salonach nie jest tani. Często łączy się go z masażem ujędrniającym. Cena za jedno spotkanie zazwyczaj oscyluje w granicach 200-300 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę, że wiele gabinetów oferuje atrakcyjne pakiety zabiegów, dzięki którym koszt pojedynczej sesji może być niższy.

Poradnik Zdrowie: Medyczna marihuana