Tani sposób na zmarszczki. Wystarczy produkt, który zapewne masz w lodówce

2024-04-19 14:41

Zmarszczki, zwłaszcza te w okolicy oczu, to pierwsze sygnały starzenia się skóry. Aby im zapobiegać lub je spłycić, nie trzeba jednak wydawać fortuny. Wypróbuj ten domowy sposób na zniwelowanie zmarszczek. Wystarczy, że użyjesz ten popularny produkt.

Tani sposób na zmarszczki. Wystarczy produkt, który zapewne masz w lodówce
Autor: Getty Images Maseczka z białka jajka to świetny sposób na pozbycie się zmarszczek.

Złótówka zamiast 700? To możliwe!

Aby pozbyć się zmarszczek nie trzeba wydawać fortuny na botoks. Warto skorzystać z naturalnych i przede wszystkim tanich metod. Wystarczy wydać symboliczną złotówkę, bo tyle kosztuje jedno jajko. To właśnie ten produkt, który znajduje się niemal w każdej lodówce, pomoże zniwelować zmarszczki.

Dlaczego jajko? Otóż białko jaja kurzego jest doskonałym źródłem kolagenu, elastyny i albuminy. Dzięki temu znacząco poprawia elastyczność skóry, napina ją i zmniejsza pory. Dzięki zawartości magnezu opóźnia proces starzenia się skóry, a obecność potasu wpływa na jej nawilżenie. Białko jaja jest również źródłem witaminy A, która poprawia wygląd skóry.

Jajka – zdrowie w skorupce

Jak zrobić maseczkę z jajka na twarz?

Zrobienie przeciwzmarszczkowej maseczki z jajka jest bardzo proste. Wystarczy rozbić jedno jajko i oddzielić białko od żółtka. Białko należy ubijać do momentu spienienia. Powstałą masę wystarczy nałożyć na skórę wokół oczu i trzymać przez ok. 15 min. Następnie maseczkę należy spłukać letnią wodą oraz delikatnie wytrzeć skórę ręcznikiem.

Po zmyciu maski, skóra stanie się napięta i wyraźnie wygładzona. Taka odżywcza maseczka wpływa na poprawę stanu skóry, ulastycznia ją, redukuje już powstałe zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych.