Tak pozbędziesz się lwiej zmarszczki bez drogich zabiegów. Wypróbuj “masaż X”

2024-04-19 14:40

Lwia zmarszczka to zmora wielu kobiet. Kremy, botoks i inne kosztowne zabiegi kosmetyczne mogą pomóc złagodzić widoczność bruzdy między brwiami. A co, jeśli istnieją sposoby na lwią zmarszczkę, które nie wiążą się z wydawaniem pieniędzy?

Tak pozbędziesz się lwiej zmarszczki bez drogich zabiegów. Wypróbuj “metodę X”
Autor: tiktok.com/@foxbeautyteam Tak pozbędziesz się lwiej zmarszczki bez drogich zabiegów. Wypróbuj “metodę X”

Z biegiem lat nasze ciało się zmienia. Metabolizm zwalnia, przybywa nam kilogramów, pojawiają się zmarszczki. Te ostatnie - szczególnie dla kobiet - są trudne zaakceptowania. Jedną z nich jest lwia zmarszczka, która dodaje nam lat. Na szczęście jest na nią prosty sposób.

Poradnik Zdrowie kiedy udać się do dermatologa

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka pojawia się między brwiami i jest wynikiem częstego kurczenia mięśni czołowych i brwiowych, co powoduje stopniowe rozciąganie skóry w tych obszarach. 

Zmarszczki te są często związane z mimiką twarzy i zazwyczaj pojawiają się z wiekiem. Mogą wystąpić również u młodszych osób na skutek nadmiernego napięcia mięśniowego lub ekspresyjnego używania mimiki twarzy.

Lwia zmarszczka może być traktowana jako normalny objaw procesu starzenia, ale wiele osób decyduje się na stosowanie różnych metod kosmetycznych, takich jak botoks lub kremy przeciwzmarszczkowe, aby zmniejszyć ich widoczność lub opóźnić ich pojawienie się.

Okazuje się, że istnieją naturalne sposoby na zmniejszenie widoczności lwiej zmarszczki.

Sposoby na lwią zmarszczkę

Lwia zmarszczka powstaje, gdy marszczymy brwi. Coraz częściej kobiety decydują się na niwelowanie bruzdy między brwiami za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest botoks, czyli zabieg z użyciem toksyny botulinowej, który jest dość kosztowny. 

Lepiej zapobiegać niż “leczyć”, dlatego chcąc uniknąć pojawienia się lwiej zmarszczki lub opóźnić jej wystąpienie, warto stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Doskonale sprawdzą się w tym celu kremy z filtrem. W “profilaktyce” lwiej zmarszczki może pomóc także sumienne nawadnianie organizmu. Za tę metodę podziękuje całe ciało.

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę 

 Jeśli już lwia zmarszczka się jednak pojawi, warto wiedzieć, że są proste ćwiczenia, które pomogą ją wygładzić.

Pokazano je na kanale @foxbeautyteam na TikToku. Na filmie dokładnie wytłumaczono, jakie trzy ćwiczenia mogą pomóc pozbyć się lwiej zmarszczki. Nagranie zdobyło ogromną popularność.

  1. Pocieranie energicznymi ruchami skóry między brwiami przy pomocy palców wskazujących.
  2. Masaż skóry między brwiami na boki przy pomocy palców wskazujących.
  3. Masaż "X" przy wykorzystaniu palców wskazujących.

Każde ćwiczenie warto powtarzać 10-15 razy.