Skuteczna pielęgnacja 50+. Na efekty nie trzeba długo czekać

2024-05-08 16:52

Mówią, że czas jest świetnym lekarzem, ale kiepską kosmetyczką. Jeśli chcesz zatrzymać, a nawet cofnąć zmiany zachodzące po 50 r.ż., mamy dla ciebie dobre wieści. Podpowiemy, jaki zabieg skutecznie odmładza skórę.

Siwa kobieta przed lustrem
Autor: GettyImages Skuteczna pielęgnacja 50+. Na efekty nie trzeba długo czekać

Cofnąć procesy starzenia - czy to możliwe?

Nie da się ukryć, że z wiekiem na skórze pojawiają się niedoskonałości. Zauważamy przebarwienia, zmarszczki, zwiotczenia. Oczywiście warto akceptować zachodzące zmiany, ponieważ są one dowodem naszej dojrzałości i życiowego doświadczenia.

Możemy jednak zastosować też kilka trików, które pozwolą odświeżyć cerę i cofnąć pewne oznaki starzenia. To doskonały pomysł dla osób w wieku 50+. Jakie metody pielęgnacji polecają specjaliści? Dr Ginni Mansberg, która sama jest po 50., zdradza sekrety zachowania młodzieńczego wyglądu.

Ten kosmetyk to HIT w makijażu. W Biedronce kosztuje TYLKO 9 złotych

Zmiany skórne po 50 r.ż.

Popularna lekarka i prezenterka telewizyjna znana z programów śniadaniowych, dr Ginni Mansberg z australijskiego Sydney zwróciła uwagę na fakt, że po 50 r.ż. skóra staje się bardziej wrażliwa. To z kolei powoduje, że niezbędne są zmiany w sposobie pielęgnacji. Dotychczas stosowane metody mogą okazać się niewystarczające.

To wszystko efekty naturalnych procesów starzenia. U kobiet dodatkowym obciążeniem są zmiany hormonalne związane z okresem menopauzy. Ponadto, przyczynami zmian skórnych mogą być: wpływ warunków atmosferycznych (np. słońce, wiatr), używane kosmetyki, zabiegi depilacyjne, doświadczane emocje.

Dr Ginni Mansberg powiedziała, że wiek 50+ to właśnie czas, gdy mogą pojawiać się takie niepożądane zmiany, jak trądzik różowaty, zaczerwienienia, przebarwienia, rozszerzone naczynka, uczucie pieczenia, uderzenia gorąca na twarzy, nadmierne przesuszenie i świąd skóry. Zgodnie z ustaleniami holenderskich naukowców, na których powołała się Ginni Mansberg, z tymi problemami boryka się co 3. kobieta w okresie menopauzy.

Pielęgnacja skóry 50+ 

Zdaniem lekarki, ulgę mogą przynieść zmiany kosmetyków. Warto również postawić na pewne zabiegi. Jak skutecznie i bezpiecznie pielęgnować skórę w wieku 50+?

  • Warto wycofać z codziennego użytku te środki, które zawierają dużo witaminy C i hydrokwasów, z uwagi na możliwe działanie drażniące.
  • Ponadto witamina A może wpływać niekorzystnie na stan skóry w przypadku osób borykających się z trądzikiem różowatym.
  • Natomiast to, co warto stosować z większą częstotliwością, to niewątpliwie zabiegi mikroigłowe, które stymulują powstawanie nowych komórek, pobudzają produkcję kolagenu i elastyny.

Dr Mansberg nazwała tę technologię „turbodoładowaniem” skóry. Trzeba przyznać, że wie, co mówi, bo wygląda kwitnąco w wieku 55 lat.

Do zabiegów z użyciem mikroigieł można używać również kwasu hialuronowego, który ma właściwości przeciwstarzeniowe i uwalnia składniki aktywne w skórze. Ta metoda działa korzystniej niż niejeden drogi kosmetyk. Rezultaty widać już po jednym zabiegu.