Prosta maseczka na zmarszczki. Główny składnik znajdziesz w kuchennej szafce

2024-02-18 10:51

Gładka cera pozbawiona zmarszczek to marzenie niejednej kobiety. Niestety medycyna estetyczna bywa kosztowna, stąd często szukamy domowych rozwiązań, które poprawią kondycję skóry. Pewna prosta maseczka może być wyjątkowo przydatna.

Prosta maseczka na zmarszczki. Główny składnik znajdziesz w kuchennej szafce
Autor: Getty Images Prosta maseczka na zmarszczki. Główny składnik znajdziesz w kuchennej szafce

Zadbana cera musi być dobrze oczyszczona, dlatego, zanim nałożysz przeciwzmarszczkową maseczkę, wykonaj domowy peeling. W tym celu najlepiej sprawdzą się świeżo mielone ziarna kawy. Opłucz twarz letnią wodą, nałóż na dłoń zmieloną kawę i kolistymi ruchami wykonaj peeling i umyj twarz. Dopiero później nałóż maseczkę.

Ania Adamczyk z Hotel Paradise 1 przeszła metamorfozę. Ta operacja zmieniła jej twarz!

Maseczka przeciwzmarszczkowa. Wykorzystaj żelatynę

Żelatyna kojarzy się głównie z deserami, ale jej zastosowanie może wykraczać poza kuchnię. Przykładem jest domowa maseczka, warto jednak zaznaczyć, że tego rodzaju produkt nie jest zalecany wegetarian i weganom stroniącym od składników pochodzenia zwierzęcego.

Żelatyna to nic innego jak naturalnie białko pozyskiwane z częściowej hydrolizy kolagenu. Pozyskiwane jest z kości, ścięgien, czy skórek zwierząt. W kosmetyce można używać żelatyny jako naturalnego wsparcia w walce ze zmarszczkami. Zawarte w niej peptydy wspierają również walkę z trądzikiem.

Maseczka z żelatyny oczyszcza pory, wzmacnia naczynia krwionośne i rozjaśnia przebarwienia. Warto zaznaczyć, że żelatyna zawiera także biotynę, która jest wyjątkowo cenna w walce z procesem starzenia. Połącz żelatynę z mlekiem, a dzięki temu dostarczysz skórę kwasów nukleinowych, soli mineralnych czy witaminy K.

Pamiętaj jednak, że jeśli dotąd nie korzystałaś z żelatyny, warto na początku zrobić próbę uczuleniową, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. W tym celu nałóż nieco maseczki na skórę dłoni, odczekaj 15 minut, zmyj i sprawdź, czy twoja skóra nie daje ci sygnału, że coś jest nie tak. Jeśli pojawi się wysypka, zaczerwienienie, czy świąd, to nie aplikuj maseczki na twarz.

Maseczka z żelatyny. Przepis na pozbycie się zmarszczek

Przygotowanie domowej maseczki odmładzającej jest wyjątkowo proste. Wystarczy zalać żelatynę gorącym mlekiem i mieszać do momentu, aż powstanie jednolita konsystencja. Bardzo ważne jest to, by wybrać żelatynę bez żadnych sztucznych dodatków, ponieważ kładziemy ją na twarz.

Składniki:

  • 2 łyżeczki żelatyny,
  • 2 łyżki gorącego mleka.

Zwróć uwagę, czy zakupiona przez ciebie żelatyna nie wymaga gotowania. Najlepszym rozwiązaniem jest sięganie po taki produkt, który wystarczy zalać wrzątkiem (wodą, mlekiem lub innym wywarem) i dokładnie wymieszać, aż całkowicie się rozpuści. Żelatynę połączoną z mlekiem nałóż na twarz i pozostaw na około 25 minut. Po tym czasie dokładnie zmyj maseczkę ciepłą wodą i nałóż delikatny krem nawilżający dla wzmocnienia efektu. 

Żelatyna jest także pomocna w walce z zaskórnikami. w tym celu wystarczy połączyć żelatynę z wodą, nałożyć całość na twarz tworząc cienką warstwę na skórze. Odczekać aż całkowicie wyschnie, a następnie delikatnie ściągać maseczkę za pomocą dłoni. Będzie się łuszczyć niczym druga skóra. W ten sposób oczyścisz cerę z nadmiaru sebum i pozbędziesz się nieestetycznych zaskórników.