Czy rzęsy rosną i siwieją?

2022-07-11 17:04

Czy rzęsy rosną całe życie? Czy z biegiem czasu siwieją? Jak to jest? Jeśli jesteście ciekawi - sprawdźcie. Przy okazji podpowiadamy, jak zadbać o rzęsy, żeby były piękne!

Kobiece oko z długimi naturalnymi rzęsami
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Czy rzęsy siwieją? Powody siwienia rzęs:
  2. Czy siwe rzęsy należy wyrywać?
  3. Siwe rzęsy - sposoby

Nasze rzęsy rosną, wypadają, a na ich miejsce rosną już kolejne. Taka jest kolej rzeczy. Dlatego założone sztuczne rzęsy wypadają - wraz ze wzrostem nowych rzęs, które zastępują stare.

Wraz z wiekiem rzęsy stają się słabsze, podatniejsze na uszkodzenia, a także mogą siwieć. Teoretycznie krótsze włoski - te pod pachami, włosy łonowe, brwi i rzęsy powinny siwieć później, niż nasze włosy na głowie, jednak pamiętaj, że siwienie to proces naturalny. Zaniepokoić może tylko wiek - co robić, jeśli rzęsy (i nie tylko) siwieją za wcześnie?

Czy rzęsy siwieją? Powody siwienia rzęs:

Zacznijmy od chorób, które stoją za siwieniem rzęs. Niewłaściwa praca nerek często objawia się pojawieniem się włosów bez barwnika. Dotyczyć to będzie włosów na całym ciele, nie tylko rzęs. Za przedwczesnym siwieniem stoi także nadczynność tarczycy, anemia.

Dlaczego palacze siwieją szybciej? Nałóg przekłada się negatywnie na przyswajanie witamin, a te odgrywają ważną rolę w naszym organizmie. Największy wpływ na pojawianie się siwych włosów ma niedobór witamin z grupy B, w tym: biotyny, kwasu foliowego, oraz cynku, miedzi, żelaza i selenu.

Makijaż kosmetykami mineralnymi - makijaż dzienny i wieczorowy

Czy siwe rzęsy należy wyrywać?

Nie. Siwy kolor włosa nie oznacza, że włos jest martwy. Należy poczekać, aż wypadnie sam - być może odrośnie w naturalnym kolorze (jeśli zastosujemy odżywki jest nadzieja). W celu ukrycia siwych rzęs zalecane są maskary, henna brwi i rzęs, a nie usuwanie włosa.

Siwe rzęsy - sposoby

W pierwszej kolejności należy wyeliminować choroby oraz niedobory witamin. Żeby opóźnić proces starzenia się należy jeść zdrowo i unikać używek. Dieta bogata w produkty zawierające witaminy z grupy B pomoże pobudzić pracę melanocytów i produkcję melaniny, która odpowiada za pigment w naszej skórze i włosach. Warto także suplementować skrzyp polny, który wzmacnia włosy i paznokcie. W aptekach kupić możemy specjalne preparaty wzmacniające rzęsy.