Stopy będą miękkie jak u niemowlaka. Wystarczą dwie łyżeczki proszku

2023-09-22 13:57

Suche i twarde pięty? To powszechna dolegliwość. Zanim odwiedzisz specjalistę, spróbuj domowych sposobów na poprawę stanu stóp. Wystarczą dwa składniki, które na pewno znajdziesz w swojej kuchni.

Stopy będą miękkie jak u niemowlaka. Wystarczą dwie łyżeczki proszku
Autor: GettyImages Stopy będą miękkie jak u niemowlaka. Wystarczą dwie łyżeczki proszku

Lato ma się ku końcowi, odkryte buty chowamy w szafie. To jednak nie powód, żeby zapominać o pielęgnacji naszych stóp. Są one częścią ciała, która szczególnie jest narażona na przeciążenia. Dźwigają dosłownie i w przenośni cały ciężar naszych dni.

Efektem m.in. są odciski, zgrubienia, twarde pięty, które nieestetycznie pękają. Na szczęście można temu zaradzić w prosty sposób, który możesz praktykować w domu. Poznaj przepis na piękne stopy.

Marcin Oleksy: Pokazałem, że bez nogi też można podbijać świat

Przyczyny pękania pięt

Skóra na piętach jest naturalnie grubsza niż w innych częściach ciała. To jedna z przyczyn jej twardnienia, rogowacenia. Kolejnym powodem jest nieodpowiednia, niewystarczająca pielęgnacja. Wiele zależy też od doboru obuwia.

Na stan stóp może wpływać również ogólny stan zdrowia i codzienna aktywność. Rogowaceniu pięt mogą sprzyjać takie problemy zdrowotne jak m.in. choroby tarczycy, choroby układu krążenia, choroby dermatologiczne jak AZS, cukrzyca

Domowy sposób na piękne stopy

Żeby zaradzić problemom z twardymi pękającymi piętami, wystarczy kwadrans i 2 łyżeczki białego proszku, który na pewno masz w domu. Moczenie stóp to sposób na ich gładkość, ale jednocześnie relaks dla ciała. Dlatego warto znaleźć czas na regularny rytuał z ciepłą wodą i jednym skutecznym dodatkiem.

Zanim udamy się do specjalisty, warto skorzystać z domowych sposobów na poprawę stanu stóp. Przygotuj stopom kąpiel, w ciepłej wodzie. Dodaj dwie łyżeczki proszku do pieczenia. Po co najmniej 15 minutach użyj delikatnego pumeksu. Na koniec nie zapomnij o nałożeniu nawilżającego kremu. Możesz też zastosować na nakremowane stopy woreczki lub folię, co pozwoli na lepsze wchłonięcie preparatu.