MAKIJAŻ - komu pasuje fioletowy makijaż i jak go wykonać?

2012-10-05 12:20

Fiolet to kolor uniwersalny. Pasuje do każdej barwy tęczówki i każdą podkreśla w inny sposób. To najlepszy kompan wieczornego looku. Na fiolet stawiają kreatorzy wizerunku z domu mody Dior. Tak zrobisz supermodny makijaż w odcieniach fiołka.

MAKIJAŻ - komu pasuje fioletowy makijaż i jak go wykonać?
Autor: GettyImages Fiolet to kolor uniwersalny. Pasuje do każdej barwy tęczówki i każdą podkreśla w inny sposób.

Spis treści

  1. Matowy fiolet na oczy
  2. Brwi czekoladowo-brązowe
  3. Blade usta

Fioletowy makijaż pasuje praktycznie do każdej tęczówki oka. Pięknie wzmocni kolor zielonej, brązową przyciemni, niebieską ożywi i nada blasku. Pasuje zarówno brunetkom, blondynkom jak i rudym. Brunetki wyglądają w nim seksownie, blondynkom dodają charakteru i ostrości, natomiast u rudych podkreślają kolor włosów. Jest to makijaż, który najlepiej sprawdzi się na wieczór - wiedzą o tym wizażyści, proponując właśnie ten kolor na sylwestrowe party. Pięknie prezentuje się zarówno na opalonej, oliwkowej cerze, jak i na porcelanowej, prawie białej.

Matowy fiolet na oczy

Do uzyskania takiego makijażu potrzebujesz ciemny, matowy fiolet. Nakładaj go na całą powierzchnię ruchomą, najwięcej cienia połóż tuż przy linii rzęs, by wzmocnić kolor. Granice cienia rozetrzyj, żeby zmiękczyć makijaż. Dzięki temu kolor przechodzi z ciemnego fioletu do delikatnego, prawie pastelowego przy łuku brwiowym. Obrysuj nim całe oko, tylko wtedy uzyskasz mocne spojrzenie. Dodatkowo wytuszuj kilkakrotnie dolne i górne rzęsy czarnym tuszem.

Brwi czekoladowo-brązowe

Dla wzmocnienia efektu podkreśl brwi czekoladowym brązem (u blondynek sprawdzi się grafit lub szarości). Uzyskasz tak zwaną ramę oka, czyli uporządkowany, wyrazisty makijaż.

Blade usta

Do ciemnego fioletu idealnie pasują blade usta. Możesz też użyć odcieni morelowych, brzoskwiniowych, a nawet bordo na wieczorową odsłonę. Odważnie można też pokusić się o landrynkowy róż.