Makijaż do pracy - jak wykonać makijaż dzienny?
Makijaż do pracy powinien być delikatny i stonowany. Firmy, w których obowiązuje dress code, często wymagają od swoich pracownic, by malowały się w sposób dyskretny i jak najmniej rzucający się w oczy. Dzienny makijaż powinien być prosty i naturalny. Jak wykonać idealny makijaż do pracy?
Spis treści
- 9 zasad odpowiedniego makijażu do pracy:
- Zobacz, jak zrobić delikatny makijaż do pracy krok po kroku
- Makijaż do pracy - jak zrobić?
Makijaż do pracy powinien być staranny, ale nie zbyt mocny i ekscentryczny. Pierwsze znaki, jakie odbiera rozmówca, wysyłane są przez twoją twarz i ciało. Jeśli makijaż lub strój będą niedostosowane do okazji, wywołasz na nim złe wrażenie. Staje się to wyjątkowo istotne, kiedy mówimy o pracy i świecie biznesu.
Dlatego warto zadbać o to, by makijaż był dopasowany do twojego typu urody, ale też okazji i miejsca pracy. Powinien podkreślać naturalne piękno, a ukrywać mankamenty urody. Nie musisz codziennie malować się tak samo, ale ważne, żebyś w makijażu do pracy uwzględniała kilka prostych zasad. Pomogą one uniknąć makijażowego faux pas i karcącego spojrzenia szefa.
9 zasad odpowiedniego makijażu do pracy:
- Najważniejsze jest ukrycie niedoskonałości, takich jak popękane naczynka lub wypryski. Dzięki temu sprawisz wrażenie osoby zadbanej, schludnej i budzącej zaufanie. W tym pomoże ci odpowiednio dopasowany korektor.
- Sińce pod oczami i oznaki zmęczenia nie są mile widziane w pracy. Postaraj się, aby twój makijaż zapewniał efekt promiennej i wypoczętej skóry.
- Zrezygnuj z mocnego podkreślania ust. Według etykiety biznesowej widocznie podkreślone usta świadczą o zmysłowości. Czerwoną szminkę lepiej zostaw na wieczór. Zamiast niej wybierz odcienie brązu lub różu. Przecież w pracy chcesz służyć za przykład profesjonalizmu i mądrości.
- Mądrość ukryta jest w spojrzeniu, więc postaw nacisk na makijaż oczu. Tylko jak poprawnie zaakcentować oko, żeby zrobić to wyraziście, ale nie mocno? Skorzystaj z białej i czarnej kredki. Wydobędziesz głębię spojrzenia, a makijaż pozostanie niewidoczny dla kolegów z pracy.
- Nie zapomnij o brwiach. Cienkie budzą niepokój, a gęste i równe pomagają w perswazji. Staraj się zachować ich jak najbardziej naturalny kształt i kolor.
- Zrezygnuj z rozświetlacza i różu do policzków, jeśli mają w sobie odrobinki brokatu. Wieczorem wyglądają ładnie, ale w ciągu dnia będziesz po prostu błyszczeć się jak dyskotekowa lampa.
- Przyłóż się do utrwalenia makijażu. Nie ma nic gorszego niż rozmazany tusz do rzęs w pracy. W ten sposób nie wzbudzisz zaufania i sympatii. Jeśli makijaż ma być niedokładny lub nietrwały, bo np. bardzo się spieszysz, już lepiej wybierz jego delikatniejszą wersję.
- Zachowaj umiar. Jeśli masz ładną skórę, ciemną oprawę oczu, naturalnie pełne usta, to nie staraj się na siłę podkreślać jeszcze bardziej swoich atutów. Głównym założeniem makijażu do pracy jest delikatność i zatuszowanie wad.
- Dopasuj makijaż do miejsca pracy. Spotkania biznesowe i praca biurowa wymagają makijażu stonowanego, w bardzo jednolitych barwach. Jeśli działasz w branży rozrywkowej, możesz pozwolić sobie na więcej. W gastronomii z kolei najważniejsza jest schludność, a w pracy z dziećmi naturalność. Pomyśl o tym, kogo spotykasz w ciągu dnia i jakich sytuacji jest najwięcej, a potem wybierz odpowiedni typ makijażu.
Zobacz, jak zrobić delikatny makijaż do pracy krok po kroku
Makijaż do pracy - jak zrobić?
- Na oczyszczoną twarz nałóż wygładzającą bazę pod makijaż.
- Następnie za pomocą gąbki nałóż krem typu BB lub podkład w odcieniu swojej skóry.
- Powieki pomaluj matowym cieniem w kremie bez połysku, rozprowadzając go aż do brwi.
- Linię wodną (wewnętrzna dolna linia oka) podkreśl białą kredką.
- Górną wewnętrzną linię oka podkreśl czarną kredką.
- Czarną kredką lub eyelinerem zacznij rysować bardzo cienką linię tuż przy górnych rzęsach. Powinna nadawać spojrzeniu wyrazistości, ale jednocześnie być ledwo widoczna. Możesz też użyć czarnego cienia do powiek i nałożyć go ściętym pędzelkiem. Linię możesz delikatnie rozetrzeć opuszkiem palca, aby uzyskać efekt ,,smudge''.
- Załamanie powieki podkreśl matowym ciemnobeżowym cieniem. Zrób to np. za pomocą kulkowego pędzelka.
- Wytuszuj górne rzęsy, nie nakładaj więcej niż trzy warstwy maskary.
- Oczyść miejsca, w których cień się osypał lub ubrudziłaś się tuszem. Zielonym korektorem zakryj naczynka i sińce pod oczami.
- Twarz przypudruj. Zrób to tak, aby utrwalić makijaż i zmatowić skórę, ale nie stworzyć efektu maski. Możesz użyć transparentnego pudru.
- W miejscu, gdzie załamują się twoje kości policzkowe nałóż bronzer bez brokatu.
- Brwi wyrównaj szczoteczką. Jeśli są gęste, wystarczy je przeczesać woskiem. Jeśli są cienkie, podkreśl je kredką w kolorze zbliżonym do barwy twoich włosów. W ten sposób uzyskasz naturalny efekt.
- Usta muśnij pomadką nawilżającą lub podkreśl szminką o trochę ciemniejszym odcieniu niż oryginalny kolor twoich warg.
Polecany artykuł:
Makijaż do pracy nie może być:
- jaskrawy,
- zbyt mocny (widoczne warstwy),
- wyzywający,
- seksowny,
- brokatowy,
- niechlujny,
- infantylny.