7 akcesoriów, które ułatwiają codzienną pielęgnację

2019-10-23 10:02

Są takie akcesoria, które wykorzystują nowoczesne technologie i takie, które znane są od wieków. Niektóre zastąpią kilka kroków rutyny pielęgnacyjnej, inne będą wspomagać działanie twoich ulubionych produktów. Akcesoria pielęgnacyjne to doskonałe uzupełnienie naszej kosmetyczki. Przedstawiamy te, które warto poznać.

7 akcesoriów, które ułatwiają codzienną pielęgnację
Autor: gettyimages.com Czasem zamiast kilku kosmetyków do pielęgnacji warto wybrać jedno skuteczne urządzenie.

Spis treści

  1. 7 akcesoriów, które ułatwiają codzienną pielęgnację
  2. Wałeczek jadeitowy
  3. Rękawiczka do demakijażu
  4. Szczoteczka do twarzy
  5. Szczotka do ciała
  6. Masażer do ciała
  7. Rękawica do usuwania plam po samoopalaczu
  8. Pędzel do nakładania maseczek

Wśród najnowszych trendów lifestyle’owych dotyczących nie tylko kosmetyków i pielęgnacji, jednym z ważniejszych wątków jest dbanie o środowisko i ograniczanie produkcji odpadów. Związana jest z tym też podróż do czasów sprzed produkcji masowej i poszukiwanie inspiracji do zabiegów, rytuałów i praktyk opartych na naturze oraz prostych, trwałych produktach.

Popularność zyskują więc akcesoria wielorazowego użytku, zarówno te tradycyjne, jak i przemyślane na nowo, które zakupione raz będą nam służyły długo i skutecznie, często zastępując potrzebę kupowania konkretnych kosmetyków. Przedstawiamy wybór produktów, w którym znajdują się gadżety, ciekawostki i absolutne klasyki, o których warto pamiętać podczas kolejnych zakupów.

7 akcesoriów, które ułatwiają codzienną pielęgnację

Wałeczek jadeitowy

Wałeczek do masażu twarzy, używany już starożytnych Chinach, tradycyjnie wykonany z jadeitu, chociaż współcześnie można znaleźć jego wersje wykorzystujące różne kamienie półszlachetne. Masaż tym przyrządem to niezwykle przyjemny rytuał, w szczególności rano, kiedy chcemy skórę i siebie obudzić, i orzeźwić.

Możemy trzymać go w lodówce, żeby dodatkowo chłodził i dzięki temu zmniejszał opuchliznę np. wokół oczu. Masaż wykonujemy od dołu do góry twarzy, od wewnątrz na zewnątrz. Pierwszym efektem jest rozluźnienie mięśni, szczególnie poczuć to można w rejonie czoła, które często marszczymy.

To, czego na pierwszy rzut oka nie zobaczymy, to poprawienie krążenia, a więc dostarczanie skórze składników odżywczych. Dodatkowo, regularnie wykonywany masaż działa przeciwzmarszczkowo. Wałka możemy użyć po aplikacji esencji, olejku, serum lub po zdjęciu maseczki w płachcie, żeby poprawić wchłanianie aktywnych substancji.

Rękawiczka do demakijażu

Ekologiczna, przyjemna w dotyku i niezwykle skuteczna. Rękawiczka to produkt do oczyszczania twarzy, do którego nie potrzebujesz żelu ani płynu micelarnego, a używać jej można do zmywania nawet najmocniejszego, wieczorowego makijażu. Dodatkowo działa jak delikatny peeling, poprawiając krążenie. Idealne rozwiązanie jeśli się spieszymy, jesteśmy w podróży, ale też na co dzień, jeśli chcemy odciążyć nieco półkę z kosmetykami do pielęgnacji. Dodatkowym atutem jest przystępna cena, za rękawiczkę zapłacimy ok. 50 zł, a używać jej możemy przez trzy miesiące.

Szczoteczka do twarzy

Oczyszczanie twarzy w stylu hi-tech. Najnowsza wersja szczoteczki to produkt wykorzystujący nowoczesne technologie, skórę oczyszczają silikonowe wypustki oraz fale soniczne, które docierają do głębszych warstw skóry, aby oczyścić pory. Możemy wybierać aż z szesnastu poziomów intensywności działania fal. Z drugiej strony szczoteczki znajduje się masażer, uruchamiany przez aplikację, w której wybierać można z czterech programów dopasowanych do partii twarzy, które chcemy ujędrnić i odmłodzić.

Szczotka do ciała

Kolejne akcesorium o wiekowym rodowodzie, służące do czyszczenia skóry na sucho - jeden przedmiot, który złuszcza skórę, dotlenia ją, poprawia krążenie i walczy z cellulitem. Regularnie szczotkowane ciało jest gładkie, jędrne, a skóra lepiej przyjmuje balsamy czy olejki. Najlepiej wykonywać je przed kąpielą, jeśli chcemy dodać sobie więcej energii, to szczotkujmy ciało rano, zabieg podziała nie gorzej niż kawa.

Masażer do ciała

Prosty wałek z uchwytem i wypustkami (dostępne są też wersje elektryczne), który podobnie jak szczotka jest istotnym akcesorium w walce z cellulitem i wiotką skórą. Będzie doskonałym sojusznikiem preparatu wyszczuplającego, jeśli po nałożeniu go na problematyczne partie ciała, wykonamy kilkuminutowy masaż poruszając się w kierunku serca. Efektem będzie również relaks mięśni, pobudzenie krążenia krwi i limfy oraz przyspieszenie metabolizmu.

Rękawica do usuwania plam po samoopalaczu

Dobrze znane nam są slogany reklamowe płynów, mgiełek i balsamów do opalania, teoretycznie mają nie zostawiać smug i zacieków, a ich aplikacja powinna przebiegać bezproblemowo. W praktyce jednak domowe warunki, kiepskie oświetlenie w łazience i pośpiech sprzyjają nierównemu nakładaniu preparatów.

W tej sytuacji sięgnąć możemy po rękawicę, która została zaprojektowana specjalnie, aby pomóc nam w uzyskaniu i utrzymaniu pięknej opalenizny. Wykonujemy nią peeling przed nałożeniem samoopalacza, a jeśli zauważymy plamy, używamy rękawicy i żelu myjącego, aby je usunąć.

Pędzel do nakładania maseczek

Niektóre maseczki, szczególnie te na bazie glinek, łatwiej jest nałożyć pędzlem. Dzięki temu warstwa będzie cienka i równa, a my mamy nad nią pełną kontrolę, czyli oszczędzamy nasz ulubiony produkt. Pędzel do maseczki powinien być płaski i mieć sztywne włosie.