Jaki krem do rąk wybrać? Sposób na suchą i podrażnioną skórę dłoni [WYNIKI BADANIA]

2016-07-14 13:24

Dogłębne nawilżenie, łagodzenie podrażnień i szybkie wchłanianie się - to podstawowe korzyści jakie powinien gwarantować krem do rąk według uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie marki Latopic. Najmniej istotne zdaniem respondentów są wygląd opakowania oraz reklama.

Jak dbać o DŁONIE zimą - sposoby na suche i zmarznięte dłonie
Autor: Thinkstockphotos.com Aby uniknąć odmrożeń i podrażnień zimą, myj dłonie delikatnym mydłem i stosuj odżywcze kąpiele w parafinie lub oliwie

Spis treści

  1. Co wpływa na decyzję o zakupie kremu do rąk?
  2. Regenerujący krem do rąk Latopic® w ocenie użytkowników

W badaniu przeprowadzonym w czerwcu 2016 roku przez Instytut Badań Społecznych Pollster wzięło udział 212 osób (84 proc. kobiet, 16 proc. mężczyzn). Nieco ponad połowa respondentów zadeklarowało, że używa kremów do rąk i ocenia tego typu kosmetyki za przydatne (55 proc.), natomiast 5 proc. zadeklarowało, że nie używa tego rodzaju kosmetyków i nie poszukuje na ich temat informacji.

Co wpływa na decyzję o zakupie kremu do rąk?

Respondenci biorący udział w badaniu zostali poproszeni o wskazanie, jakie kryteria są dla nich najważniejsze przy wyborze kremu do rąk. Dla 60 proc. ankietowanych najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie konkretnego produktu jest jego skład. Drugim ważnym argumentem "za" lub "przeciw" zakupowi jest  także cena, na którą wskazało 55 proc. ankietowanych. Należy zatem przyjąć, że większość respondentów poszukuje preparatów wysokiej jakości oferowanych w "rozsądnej" cenie. W dalszej kolejności wskazania dotyczyły odpowiedniego zapachu kremu - spełnienie tego kryterium przez konkretny produkt jest ważne dla 41 proc. respondentów. Istotnym czynnikiem zakupowym są także recenzje dostępne w Internecie, na które wskazało 36 proc. ankietowanych. Tyle samo respondentów przyznaje, że wyboru dokonuje biorąc pod uwagę opinie znajomych. Nieco mniej kieruje się przy wyborze opinią farmaceuty (33 proc.) lub poleceniem lekarza (31 proc.). Wygląd opakowania oraz reklama przestały być dla klientów najważniejsze. Zajęły one ostatnie miejsca pod względem ważności przy wyborze konkretnego produktu - kolejno 8 proc. i 7 proc.Najczęściej wymieniane przez respondentów korzyści jakie powinien gwarantować krem do rąk to: dogłębne nawilżanie, łagodzenie podrażnień oraz szybkie wchłanianie się (ponad 80 proc. wskazań na każdą z cech). Nieco dalej na liście korzyści, ale z wynikiem powyżej 50 proc. wskazań, znalazły się: wygładzanie skóry dłoni (74 proc.) i łagodzenie świądu (61 proc.). Najrzadziej wymienianą cechą (28 proc.) jest pozostawianie na dłoniach delikatnego filmu.

Regenerujący krem do rąk Latopic® w ocenie użytkowników

Regenerujący krem do rąk Latopic® został przetestowany przez 100 osób wybranych w drodze ankiety rekrutacyjnej. Najliczniejsza grupa testujących (78 proc.) określiła rodzaj swojej skóry jako sucha. Badani często przyznawali również, że ich skóra jest skłonna do podrażnień (55 proc.) oraz wrażliwa (51 proc).

"Krem ma świetną konsystencję, dobrze się wchłania i daje moim dłoniom komfort. Skóra stała się bardziej elastyczna, jest nawilżona ale nie tłusta. Zniknęły popękane kąciki pomiędzy palcami, zniknął świąd i pieczenie. Jestem bardzo zadowolona, gdyż po raz pierwszy nie muszę stosować maści ochronnych. Będę go używać na pewno" - Barbara, 44 lata [Świnna]

 

Zdecydowana większość osób, które przetestowały produkt (89 proc.) uważa, że stan ich skóry poprawił się po zastosowaniu kremu do rąk Latopic®. Najczęściej zauważone efekty stosowania kremu to: zniwelowanie uczucia suchości (78 proc.), nawilżenie skóry (72 proc.) oraz zmiękczenie i wygładzenie naskórka (67 proc). Co ważne, zwłaszcza w przypadku osób ze skórą wrażliwą i atopową, 65 proc. testujących przyznaje, że po zastosowaniu kremu do rąk Latopic® nastąpiła redukcja zmian i zaczerwień skórnych.

Bogaty skład Regenerującego kremu do rąk Latopic® i innowacyjność w postaci metabolitów Lactobacillus zapewnia działanie przeciwdrobnoustrojowe i pomaga zapobiegać rozwojowi gronkowca złocistego, który wywołuje stany zapalne u osób ze skóra atopową. Krem zawiera także dwie substancje przeciwświądowe, dzięki którym szybko redukuje świąd skóry.

Niemal wszyscy respondenci (93 proc.) twierdzą, że konsystencja kremu jest odpowiednia i że produkt łatwo się rozprowadza (91 proc). Przeważająca część testujących (79 proc.) uważa, że krem nie pozostawia uczucia lepkości czy nadmiernej tłustości a 72 proc., że wchłania się szybko.

94 proc. testujących przyznało, że krem pozostawia na skórze film ochronny, z czego przeważająca większość (81 proc.) oceniła go jako przyjemny.

"Po stosowaniu kremu nastąpiła ogromna różnica na dłoniach... rany ładnie się goją, świąd ustaje, skora dłoni jest nawilżona, kolor skóry wraca do swojego, poprzedniego stanu. Jestem zadowolona i polecam innym" - Magdalena, 33 lata [Złotniki]

Bardzo dobra ocena kremu Latopic® (89 proc. testujących twierdzi, że stan ich skóry poprawił się po zastosowaniu kremu) ma wpływ na pozytywne deklaracje respondentów. ¾ badanych twierdzi, że kupiłaby krem Latopic®, 86 proc. poleciłaby go znajomym, a 85 proc. uważa, że sprostał ich oczekiwaniom.

Więcej informacji: www.latopic.pl

Latopic - jak walczyć z AZS u maluchów
Autor: fot. materiały prasowe
Partnerzy