Paznokcie na koronaświęta: Jak zdjąć lub zrobić hybrydę?

2020-04-09 19:02

Jak samodzielnie zrobić sobie paznokcie w domu? Jak zdjąć hybrydę lub tytan z płytki nie uszkadzając jej przy tym? A może są jakieś domowe sposoby na odżywienie paznokci po samodzielnym zajęciu się nimi? Teraz salony kosmetyczne są nieczynne, zatem zdani jesteśmy sami na siebie.

Paznokcie
Autor: Getty Images Paznokcie - kobieta robi sobie sama manicure

Spis treści

  1. Jak zdjąć hybrydę w domu?
  2. A jak zdjąć tytan?
  3. Domowa hybryda - DIY

Przed nami święta - ale tym razem nie musimy wyglądać wystrzałowo, bo z nikim się nie spotkamy. A przynajmniej nie powinniśmy w czasach szerzącej się epidemii koronawirusa

Jednak kobiety chcą być piękne nawet siedząc w domu w dresach. Pamiętajmy, że wiele z nas pracuje zdalnie, odbywa spotkania za pośrednictwem aplikacji czy programów umożliwiających wideokonferencje. 

A skoro salony kosmetyczne są już jakiś czas zamknięte (i jeszcze przez chwilę będą) to trzeba radzić sobie samemu. No tak, tylko jak zdjąć hybrydę, żeby nie zniszczyć płytki?

Jak zdjąć hybrydę w domu?

- Jeśli chodzi o zdjęcie hybrydy domowym sposobem to najlepiej byłoby delikatnie usunąć pierwszą warstwę hybrydy (top) pilniczkiem papierowym. Następnie na kolor nałożyć wacik kosmetyczny namoczony w acetonie przyłożyć do paznokcia i owinąć paznokieć folią aluminiową. Po 10-20 min. (czas zależy od koloru) zdjąć patyczkiem drewnianym (jak takiego nie mamy to patyczkiem do szaszłyków). Następnie skrócić paznokcie, wetrzeć w nie oliwkę lub oliwę z oliwek i dopiero następnego dnia nałożyć odżywkę.

Oprócz tego można zrobić sobie kompres na dłonie i paznokcie. W tym celu trzeba podgrzać oliwę z oliwek razem z sokiem z cytryny i moczyć palce (paznokcie) aż do wystygnięcia - mówi nam manicurzystka Żaneta Niewiadomska-Rembelska.

Żaneta Niewiadomska-Rembelska
Żaneta Niewiadomska-Rembelska

Paznokciami zajmuję się od lat. Kocham to co robię, a lata praktyki sprawiły, że widziałam już wszystko, co można było w tym zawodzie.

A jak zdjąć tytan?

- Procedura jest taka sama tylko tytan jest mocniejszy i może potrzebować więcej czasu aby odejść z płytki paznokcia. Najlepiej później wetrzeć w paznokieć witaminę A plus E z kapsułki - dodaje. 

Domowa hybryda - DIY

W internecie pełno jest zestawów do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego. Jeśli chcecie spróbować same dokładnie przyjrzyjcie się, jak taki proces wygląda. Osobie, która robi to po raz pierwszy nie jest łatwo - można uszkodzić płytkę, zrobić hybrydę na jeden lub dwa dni, mniej trwałą, nie mówiąc już o zalewaniu skórek czy cienkim nałożeniu wszystkich warstw lakieru.

Oczywiście najpierw trzeba paznokcie przygotować - opiłować, usunąć skórki. Dopiero potem można przystąpić do nakładania hybrydy: