Zrezygnowała z depilacji. "To może uratowało mi życie"

2023-04-14 16:09

Depilacja jest podstawowym elementem pielęgnacji współczesnych kobiet. Z tego nawyku postanowiła zrezygnować młoda TikTokerka. Jak twierdzi, owłosienie uchroniło ją przed potencjalnie niebezpiecznym zdarzeniem. "Włoski są jak setki i tysiące maleńkich czułków na całym ciele. Mogą ostrzegać cię o różnych rzeczach, zanim te zetkną się z twoją skórą" - przekonuje dziewczynka.

Emma Akiko
Autor: TikTok: emmaakiko Zrezygnowała z depilacji. "To może uratowało mi życie"

Obecnie platforma multimedialna TikTok jest prawdziwą wylęgarnią różnych filmików. Każdy użytkownik ma własną przestrzeń, w której może podzielić się, np. przepisami kulinarnymi, trikami urodowymi czy treściami edukacyjnymi. Swoją historią postanowiła podzielić się Emma Akiko, której profil obserwuje blisko 42 tys. użytkowników.

Powiedziała stop depilacji

Młoda TikTokerka wrzuciła filmik, na którym zaznaczyła, że zalicza się do grona kobiet, które całkowicie zrezygnowały z depilacji. – Jak widać, jestem wyjątkową owłosioną osobą. (…) To może uratowało mi życie – powiedziała.

Jak wyjaśniła Emma Akiko, dzięki temu, że ma owłosienie na nogach, ochroniła się przed ugryzieniem kleszcza. Dzięki włoskom mogła w szybki i łatwy zlokalizować pajęczaka, który mógł być nosicielem niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu chorób zakaźnych, np. boreliozy czy odkleszczowego zapalenia mózgu. Jej natychmiastowa reakcja uchroniła ją też przed ugryzieniem.

Kleszcze. Sprawdź, jak je przechytrzyć

Jej zdaniem owłosienie uchroniło ją przed atakiem kleszcza

Do tej sytuacji doszło wieczorem, gdy dziewczyna szykowała się do spania. - Miałam na sobie długie spodnie, nic nie widziałam. Poczułam za to, że jakaś drobna rzecz znajduje się na moich włoskach – wyjaśniła TikTokerka. Początkowo myślała, że wędruje po niej jakiś niewinny pajączek, ale po głębszej analizie okazało się, że to był kleszcz.

- Umieściłam pajęczaka na białym tle, na małej chusteczce po to, by dobrze mu się przyjrzeć. Zdałam sobie wtedy sprawę, że zdjęłam z moich włosów na nogach kleszcza – dodała.

Z tego doświadczenia Emma Akiko wysunęła wniosek, że owłosienie ma same zalety. Nie tylko ma pozytywny wpływ na ochronę poszczególnych części ciała, ale także działa profilaktycznie w przypadku kontaktu z kleszczami. Jak podsumowała, włoski "mogą ostrzegać się o różnych rzeczach, nawet zanim te zetkną się ze skórą".

Teraz dziewczyna nabrała przekonania, że owłosienie to jej aktualna "supermoc".