Z mlekiem, z płatkami owsianymi i z ziołami. Najlepsze sposoby na jesienne kąpiele
Potrzebujesz relaksu po ciężkim dniu? Doskonałym pomysłem może być długa, gorąca kąpiel. A jeśli tę kąpiel dodatkowo wzbogacimy o pewne substancje, stanie się ona również źródłem zdrowia, lepszego samopoczucia i korzystnie wpłynie na stan skóry. Co najlepiej wrzucić do wanny?
Najlepsze olejki do jesiennych kąpieli
Olejki eteryczne, np. olejek lawendowy, to skuteczny i sprawdzony przepis na relaks. Aromaterapię możesz stosować nie tylko w kąpieli.
W sezonie jesienno-zimowym warto użyć nawilżacza powietrza, do którego możesz dodać kilka kropli olejku lub rozpylać go za pomocą dyfuzora z wodą.
Wśród olejków, które koją zmysły zimą, wymienia się także olejki cytrusowe, o zapachu pomarańczy lub cytryny. Kąpiel z płatkami róż to również ciekawy sposób na aromatyczny relaks.
Kąpiel w mleku, w płatkach owsianych i w soli - właściwości i zalety
Podobno dawne piękności kąpały się tylko w mleku. Współcześnie nie musimy napełniać całej wanny mlekiem, ale dwie szklanki, szczególnie po podgrzaniu z dodatkiem miodu i oliwy, mogą skutecznie nawilżyć skórę, jeśli dodamy je do wanny i spędzimy w takiej kąpieli co najmniej kwadrans.
Wśród ciekawych dodatków do kąpieli znajdują się również płatki owsiane. Nie wsypuj ich jednak bezpośrednio do wanny, ale umieść w woreczku, z dodatkiem oliwy, i taki woreczek zanurz w wodzie przygotowanej do kąpieli.
Doskonałym wyborem są sole, np. bocheńska lub epsom, które działają relaksująco i regenerująco po wysiłku, koją mięśnie i wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Uważaj jednak, jeśli masz uszkodzony naskórek – kąpiel w soli może zapiec.
Jakie zmiany skórne powinny nas zaniepokoić? Dermatolog wyjaśnia
Ocet jabłkowy i zioła do kąpieli - dlaczego warto
Niektóre osoby praktykują kąpiel z octem jabłkowym, który można także stosować do mycia włosów, aby nabrały blasku. Ocet sprzyja zdrowiu skóry, zarówno na ciele, jak i na skórze głowy.
Tradycyjnie sprawdzają się kąpiele z ziołami, na czele których stoi kojący rumianek. Sprawdzi się on, jeśli zmagasz się z podrażnieniami skóry, a nawet w przypadku infekcji miejsc intymnych.
Zioła również zawijamy w woreczek lub gazę, aby nie przeszkadzały w kąpieli. Jeśli jednak drobinki ziół wydostaną się z woreczka i osiądą na skórze, można je po prostu spłukać później pod prysznicem.