Sposoby na suchą skórę. Program 3N – nawodnić, nakarmić, nawilżyć

2017-04-10 10:42

Przesuszona skóra to problem wielu kobiet. Przyczyn tego stanu jest wiele, zaczynając od niewłaściwej diety po zły dobór preparatów kosmetycznych. Najczęściej jednak wywoływany jest przez... niedostateczny poziom nawodnienia organizmu. Oto przykładowa historia problemu.

Sposoby na suchą skórę. Program 3N – nawodnić, nakarmić, nawilżyć
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. #1 Nawodnić
  2. #2 Nakarmić
  3. #3 Co zrobić – nawilżyć

Życie w ciągłym biegu, praca po godzinach, nawał obowiązków domowych i niedosypianie nie sprzyjają twojej urodzie i dobremu samopoczuciu. W szale dnia codziennego zapominasz o sobie i swoich potrzebach. Twoja skóra staje się bledsza, matowa, traci sprężystość. W lustrze widzisz twarz, a na niej tzw. suche skórki, chwilę potem dostrzegasz kolejną zmarszczkę. Zatroskana już wiesz, że makijaż tego dnia możesz sobie podarować. Spierzchnięte usta odmawiają współpracy z kolorową szminką, a na muśnięcie nawilżającą pomadką brakuje czasu. Wklepujesz więc w siebie pierwszy lepszy krem i wybiegasz z domu. Chwila... a gdzie podział się czas na śniadanie i szklankę wody z cytryną? To nieważne, zamykasz drzwi, zjesz coś na szybko w drodze do pracy.

Opisany scenariusz z pewnością jest bliski wielu z nas. Receptą na odczarowanie tych szarych realiów są trzy słowa. Aby sprostać wyzwaniom życia codziennego i jednocześnie zadbać o swoją urodę wystarczy zastosować regułę 3N – nawadniać, nakarmić i nawilżać skórę.

Te trzy podstawowe kroki w prosty sposób mogą stać się twoją pielęgnacyjną rutyną. Przyswojenie tego programu nie zajmie ci wiele czasu, a zdziała cuda!

#1 Nawodnić

Jeśli w lustrze widzisz oznaki przesuszonej skóry, może oznaczać to tylko jedno – nie pijesz wystarczającej ilości wody. Marka ID'EAU właśnie przychodzi ci z pomocą. Wyprzedziła bowiem potrzeby kobiet i stworzyła naturalną wodę mineralną ID'EAU, której właściwości znacznie wpływają na poprawę kondycji skóry. Relatywnie wysoka zawartość rozpuszczonego tlenu (13:15 mg O2 na litr) sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu krwi.

Im bardziej nawodniony organizm, tym łatwiejszy transport tlenu we krwi, a im lepiej ukrwiony - tym bardziej odżywiona skóra. Odzyskujesz więc zdrowy, właściwy koloryt cery i minimalizujesz ryzyko przedwczesnego pojawiania się zmarszczek.

Dzięki alkalicznemu pH (7,7 ÷ 8,0) naturalna woda mineralna ID'EAU umożliwia nieinwazyjne odkwaszanie organizmu. Wspomaga funkcje fizjologiczne narządów, usprawnia usuwanie toksyn. Zachowuje przy tym balans kwasowo-zasadowy w środowisku wewnętrznym ustroju.

Dlatego wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie powinno stać się twoim dobrym nawykiem.

#2 Nakarmić

Połączenie odpowiedniej diety oraz nawyku wypijania co najmniej 2 litrów wody dziennie to drugi krok do polepszenia stanu skóry.

W twoim jadłospisie powinny znaleźć się przede wszystkim oliwa tłoczona na zimno i tłuste ryby, bogate w kwasy omega-3 i omega-6, które wpływają na sprężystość tkanki skórnej. Dostarczają ci dodatkowo witaminę E, znaną ze zbawiennego wpływu na cerę.

Nie zapomnij również o jedzeniu świeżych owoców i warzyw. Marchew, szpinak, jarmuż, czerwona papryka, melon choć różnią się kolorem, mają wspólną cechę – są zdrowotną bombą. Zawierają beta-karoten, który poprawia pigmentację skóry, i chroni przed nadmiernym rogowaceniem naskórka, więc powinny być składnikiem zbilansowanej diety.

Jeśli pijesz dużo kawy – koniecznie zmniejsz jej ilość, np. do jednej filiżanki dziennie. Ugaś pragnienie i rozbudź się szklanką naturalnej wody mineralnej ID'EAU. Regularne picie wody, a tym samym utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia w organizmie, porównywalne jest do działania kofeiny. Tak samo aktywizuje i pobudza do działania, pomaga utrzymać koncentrację i wywiązywać się z obowiązków.

#3 Co zrobić – nawilżyć

Ostatnim punktem programu jest nawilżanie ciała, czyli spełnienie dwóch powyższych wymogów i dodatkowo dobór odpowiednich do rodzaju skóry kosmetyków.

Należy pamiętać, że choć wszystkie kobiety zmagają się z podobnym problemem, mogą mieć odmienny typ cery – mieszaną, naczynkową, z trądzikiem. Aby wybrać odpowiednią kurację najlepiej zasięgnąć porady u dermatologa. Lekarz dokładnie przeanalizuje każdy indywidualny przypadek i wskaże właściwe preparaty kosmetyczne. Należy stosować je zgodnie z zaleceniami dopóki nie przyniosą pożądanego efektu.

Oprócz specyfików aptecznych na rynku dostępnych jest wiele produktów pielęgnacyjnych, których bazą jest woda. Wody termalne, wody kwiatowe (hydrolaty), w tym woda różana, tak uwielbiana przez kobiety ze względu na właściwości nawilżające, łagodzące i orzeźwiające. Wystarczy, że rano i wieczorem przeciągniesz twarz wacikiem nasączonym różanym hydrolatem. Nie zajmuje to wiele czasu, a cera odwdzięczy się za te chwile troski.

Pamiętaj - nawadniaj, nakarm, nawilżaj. Te trzy banalne czynności poprawią kondycję nie tylko twojej skóry, ale przede wszystkim - przywrócą ci pewność siebie. Pamiętaj! Z wodą możesz więcej!

Id'eau - nawodnić
Autor: materiały prasowe
Id'eau - nakarmić
Autor: materiały prasowe
Id'eau - nawilżyć
Autor: materiały prasowe
Partnerzy