Dzięki tym produktom moja skóra zawsze jest gładka. Ten sposób nigdy nie zawodzi

2024-07-29 11:20

Znalezienie dobrego produktu na twarz często jest prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście, niektóre kosmetyki można wykonać samodzielnie w domu. Są naturalne i często o wiele tańsze niż sklepowe odpowiedniki. Idealnym przykładem jest peeling cukrowy.

Dzięki tym produktom moja skóra zawsze jest gładka. Ten sposób nigdy nie zawodzi
Autor: fot. Getty Images Dzięki tym produktom moja skóra zawsze jest gładka. Ten sposób nigdy nie zawodzi

Peeling cukrowy - czy warto? Złuszczenie, nawilżenie i regeneracja

Całkowicie naturalny peeling za niewielkie pieniądze? To możliwe. Peeling cukrowy jest nie tylko prosty do wykonania, ale również bardzo skuteczny. Jeśli więc chcemy osiągnąć promienną, gładką i jędrną skórę niewielkim kosztem, to będzie idealny sposób.

Peeling cukrowy należy bowiem do grupy peelingów mechanicznych, podobnie jak peeling kawowy. Choć ogólnie wiadomo, że cukier nie jest najzdrowszym produktem, to świetnie sprawdzi się na takie problemy jak: sucha skóra, zaskórniki, cellulit czy utrata jędrności skóry. Ważne jest jednak regularne stosowanie.

Ten peeling pomoże delikatnie usunąć martwy naskórek, zniweluje blizny potrądzikowe, a zastosowany przed depilacją pozwoli na zniwelowanie wrastających włosków. Oprócz tego możemy dzięki niemu poprawić elastyczność skóry i wspomóc jej regenerację. Ten peeling bez problemy możemy używać na twarz, ciało, słonie, stopy czy usta. 

Ważne jest jednak dostosowanie intensywności pocierania i wielkości ziaren do wrażliwości skóry. Na przykład skóra na twarzy jest delikatniejsza, co oznacza, że powinniśmy sięgnąć po niewielkie drobinki cukru.

Jeśli jednak chodzi o resztę ciała, to możemy do peelingu wykorzystać większe drobinki. Peeling cukrowy można stosować do wszystkich rodzajów i odcieni skóry.

Przepis na peeling cukrowy. Jak go odpowiednio stosować?

Zrobienie w domu peelingu cukrowego jest niezwykle proste. Potrzebować będziemy jedynie miski, cukru i oleju kokosowego. Wystarczy:

  • pół szklanki cukru
  • 1/4 szklanki oleju kokosowego (sprawdzi się również oliwa z oliwek i oliwka dla dzieci)
  • opcjonalnie ulubiony olejek eteryczny

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy, aż do połączenia. Taką mieszankę można z powodzeniem przechowywać w zamkniętym słoiczku w zacienionym miejscu. Nie powinno się jednak trzymać jej dłużej niż kilka dni.

Najważniejszym punktem w nakładaniu peelingu cukrowego jest wilgotna skóra. Dzięki temu zmniejszymy tarcie i zapobiegniemy nadmiernemu złuszczaniu naskórka. Nie powinniśmy również nakładać zbyt dużo produktu na ciało.

Na przykład na twarz, wystarczy łyżeczka peelingu. Następnie nakładamy peeling na twarz i masujemy okrężnymi ruchami przez minute lub dwie. Nacisk powinien być lekki. Okrężne masowanie pomaga zapewnić skuteczne złuszczenie bez narażenia skóry na uszkodzenia i podrażnienia.

Całość później spłukujemy ciepłą wodą. Szybkie płukanie zapewnia skuteczność procesu złuszczania zapobiegając wystąpieniu potencjalnych podrażnień, które mogłyby się pojawić w przypadku zbyt długiego trzymania produktu na skórze.

Sonda
Stosujesz peelingi regularnie?