Którą część ciała myjesz jako pierwszą? Zwróć na to uwagę, a dowiesz się więcej o sobie

2022-09-01 16:10

Wiele osób twierdzi, że branie prysznica rano pomaga im poczuć się świeżo i rześko. Jest to codzienny sposób na higienę i relaks. Według ekspertki od stylu życia w tym rytuale pielęgnacyjnym tkwi coś więcej. Dzięki temu, w jakiej kolejności myjemy części ciała, możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej osobowości.

Młoda kobieta bierze prysznic
Autor: Getty Images

Codzienny prysznic wydaje się naturalną czynnością, która pomaga utrzymać w dobrej kondycji nie tylko naszą skórę, ale także włosy i paznokcie. To nie jest jedyna korzyść. Ekspertka od stylu życia, Anu Mukherjee, stwierdziła w rozmowie dla portalu "The Mirror", że kąpiel pozwala dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. Te wnioski warto traktować bardziej jako dobrą zabawę i podejść do nich z przymrużeniem oka.

Sposób na piękną skórę

Kolejność mycia ciała zdradza tajniki twojej osobowości

Chodzi o to, aby zwracać uwagę na to, które części ciała myjemy w pierwszej kolejności. To dzięki temu można lepiej poznać swoje cechy charakteru. Jak wyjaśniła Muhkerjee, jeśli na początku kąpieli zaczyna się mycie od twarzy, to oznacza, że jest się osobą, której w życiu chodzi tylko o pieniądze. Co więcej, przez te skłonności ma ona trudności w dojściu do porozumienia na wielu płaszczyznach. Powód jest jeden – inni nie mogą zrozumieć tego, że jej świat może kręcić się jedynie wokół kasy.

Inaczej jest w przypadku osób, które najpierw myją ramiona. W opinii ekspertki są do jednostki niesamolubne, skłonne do poświęceń. Co więcej, lubią wszystkie problemy tego świata dźwigać na swoich barkach. Jak zaznaczyła Muhkerjee, są to osoby spolegliwe, czyli takie, na których można zawsze polegać.

Myjesz najpierw włosy? Wiadomo już, że lubisz być romantycznym

Ci, którzy zaczynają mycie od pach, są niesamowicie rzetelne, skrupulatne i uważne. Według niej te osoby może cechować naiwność i brak pewności siebie. Natomiast, jeśli osoby, które najpierw zaczynają od klatki piersiowej, wyróżniają się zestawem cech takich jak: uczciwość i lojalność. Jednocześnie są to ludzie, którzy żyją w ciągłym stresie, dlatego że zależy im, jak zaznaczyła ekspertka, na dobrej prezencji wszędzie tam, gdzie się pojawią.

Do grona romantyków Muhkerjee zaliczyła te osoby, które w pierwszej kolejności myją włosy. Doprecyzowała, że są to te jednostki, które często są pogrążone w swoich myślach oraz mają temperament intelektualisty i artysty.

A co z osobami, które nie mają ustalonej kolejności mycia części ciała? Jak wytłumaczyła Muhkerjee, są to jednostki, które nigdy się nie nudzą i są wyjątkowo żądne przygód, nowych wyzwań oraz doświadczeń.