Cellulit - jak się go skutecznie pozbyć? Sprawdzone sposoby na cellulit

2013-04-08 10:01

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa, to zmora wielu kobiet. Zimą skrzętnie ukrywałyśmy cellulit pod grubą warstwą ubrań, jednak lato bezlitośnie ujawni, że z cellulitem zmaga się prawie każda z nas. Już teraz przygotuj się do beztroskiego plażowania i sprawdź, jak pozbyć się cellulitu.

Cellulit - jak się go pozbyć
Autor: Photos.com Cellulit - jak się go pozbyć

Spis treści

  1. Cellulit a cellulitis
  2. Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]
  3. Cellulit - zdrowa dieta sposobem na cellulit
  4. Zwalcz cellulit - pij dużo wody
  5. Cellulit - grunt to regularne ćwiczenia
  6. Wymasuj cellulit
  7. Cellulit - wyrzuć obcisłe ubrania

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, objawiająca się nierówną i wybrzuszoną skórą, która swoim wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy, stąd nazwa skórka pomarańczowa. Cellulit powstaje w wyniku nacisku, jaki wywiera tłuszcz na pionowo ułożoną tkankę łączną, otaczającą komórki tłuszczowe naszego ciała. W wyniku tego procesu tkanka tłuszczowa zostaje zbita, co objawia się nierównościami na skórze. Cellulit występuje na tych częściach kobiecego ciała, gdzie organizm zwykle magazynuje tłuszczyk, czyli na na skórze ud, pośladków i brzucha, rzadziej ramion.

Cellulit a cellulitis

Należy także wyjaśnić, czym jest cellulitis, z którym cellulit często jest błędnie utożsamiany. Cellulitis to zapalenie skóry i tkanki podskórnej spowodowane bakteriami z grupy Streptococcus i Staphylococcus, czyli np. gronkowcem. Cellulitis może wystąpić na dowolnej części ciała, nie tylko na udach, lecz także na twarzy. Objawy cellulitisu nie mają nic wspólnego z pomarańczową skórką, ponieważ obszar zmieniony chorobowo jest zaczerwieniony. Podstawą leczenia cellulitisu jest antybiotykoterapia, która może trwać nawet 6 miesięcy.

Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit - zdrowa dieta sposobem na cellulit

Cellulit można zwalczyć jedząc dużo błonnika i pełnoziarnistych produktów, a także owoców i warzyw, ponieważ przyczyniają się one do usuwania toksyn z organizmu, a tym samym zapobiegają grudkowości skóry. Do antycellulitowych produktów zaliczamy także szparagi, brokuły, tłuste ryby oraz egzotyczne owoce, np. grejpfruty, ananasy i cytryny.

Zwalcz cellulit - pij dużo wody

Jeśli zwiększysz spożycie wody, twoje ciało zacznie szybciej pozbywać się nadmiaru tłuszczu, w tym tłuszczu przechowywanego w postaci cellulitu. Brak wody doprowadza do zaburzeń wymiany płynów, co powoduje magazynowanie wody i powstawanie skórki pomarańczowej.

Cellulit - grunt to regularne ćwiczenia

Powstawaniu cellulitu sprzyja nadwaga. Dlatego ważne jest, aby rozpocząć regularne ćwiczenia. Możesz chodzić, biegać, pływać, ćwiczyć jogę - każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany. Ważne, aby ćwiczenia odbywały się regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu.

Wymasuj cellulit

Masowanie cellulitu stymuluje krążenie krwi i płynów, co doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych. Najlepiej, aby masaż wykonać z fusów z kawy, ponieważ kofeina przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.

Cellulit - wyrzuć obcisłe ubrania

Zbyt obcisłe spodnie utrudniają prawidłowe krążenie krwi, co może powodować pojawienie się cellulitu, dlatego nigdy nie noś za małych ubrań.

Źródło:

1. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 56 kobiet.2. Badanie kliniczne przeprowadzone wśród 56 kobiet.3. Analiza zdjęć bryczesów - badanie kliniczne przeprowadzone wśród 50 kobiet.4. Analiza zdjęć bryczesów - badanie kliniczne przeprowadzone wśród 48 kobiet.