Nowoczesne składniki kosmetyków dla dojrzałej cery. Wszystko dla jeszcze młodszego wyglądu

2023-12-07 14:04

Świat kosmetyków przeciwzmarszczkowych i liftingujących jest ogromny, a jego współpraca ze światem nauki przynosi kolejne zdobycze pomocne w walce o młody, jędrny wygląd. Takie składniki jak polipeptyd-121, progeline, spilantol czy niacynamid zapewniają efekt naturalnego liftingu, redukują zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia.

woman face
Autor: Getty Images

Niezwykle nowoczesne, rewolucyjne składniki kosmetyków, które maja wpływ na odmłodzenie dojrzałej skóry to:

Polipeptyd 121, który jest pierwszym biologicznie zaprojektowanym wegańskim łańcuchem peptydowym zawierającym ponad 180 aminokwasów, odpowiadającym sekwencji w kolagenie typu 21. Nazywany molekularnym źródłem młodzieńczej, sprężystej skóry, który znacząco zwiększa ilość kolagenu, redukuje linie, zmarszczki i zaczerwienienia, zwiększa elastyczność i poprawia strukturę skóry.

Progeline, czyli przeciwstarzeniowy peptyd biomimetyczny, który naśladuje struktury i funkcje biologiczne peptydów istniejących w skórze. Ma działanie naprawcze, rozluźnia napięcie mięśni twarzy, zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Zwiększa syntezę kolagenu oraz hamuje produkcję enzymów odpowiedzialnych za jego degradację. Progeline™ ogranicza syntezę progeryny, która jest jednym z głównych źródeł starzenia się skóry szczególnie w obrębie twarzy. Działając bezpośrednio na sam proces progeline opóźnia starzenie się komórek, wydłużając ich żywotność. Modeluje owal twarzy, poprawia linię żuchwy. Skóra staje się jędrniejsza, widocznie zliftingowana i gęstsza.

Spilantol nazywany naturalnym, ziołowym botoksem, aplikowany bezpośrednio na skórę, hamuje skurcze mięśni podskórnych twarzy i rozluźnia ich napięcie, przyczyniając się do wygładzenia, opóźnienia występowania i redukcji zmarszczek mimicznych. Ekstrakt roślinny, zawierający spilantol, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co dodatkowo wpływa na jego właściwości ujędrniające i przeciwzmarszczkowe.

Ekstrakt AFA nazywany przez ekspertów super „roślinnym retinolem” to aktywny kompleks kosmetyczny, który powstał z ekstrakcji dzikiej, niebiesko-zielonej algi słodkowodnej.  Zawiera witaminy z grupy B, aminokwasy egzogenne i Omega-3, które chronią nasze DNA, jest niezwykłym źródłem Glyceryl Glucoside, pochodnej gliceryny, która jest obecna również w tzw. „roślinach zmartwychwstałych”. AFA zwiększa jędrność skóry i redukuje zmarszczki poprzez poprawę syntezy kolagenu w skórze. Chroni skórę przed światłem niebieskim.

Wymienione składniki można znaleźć w unikalnych formulacjach kosmetyków beBIO Ageless Beauty